0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 победи Берое в мач от XXIV кръг на efbet Лига. На стадиона в Стара Загора „червените“ се наложиха с 3:1. С успеха днес възпитаниците на Тодор Янчев се утвърдиха на третото място във временното класиране с актив от 48 точки – на 9 пред четвъртия Локомотив, който е с мач по-малко. Старозагорци пък остават без победа в официален мач през 2023 г. Така те са 13-о място, а при победа на Пирин ще се смъкнат на 14-о.

ЦСКА 1948 поведе още в 10-ата минута. Педриньо центрира от корнер, а Ивайло Чочев пред вратарското поле засече с глава за 0:1. Това бе 17-о попадение през сезона за звездата на „червените“.

120 секунди по-късно Мечев центрира от фал към точката за изпълнение на дузпа. Зария Ламбулич засече с глава, но Даниел Наумов плонжира и изби току пред голлинията в корнер.

В 25-ата минута мощен шут от границата на наказателното поле на Спас Георгиев профуча покрай дясната греда.

След половин час игра Машедо стреля точно от дистанция. Наумов обаче улови без никакви затруднения.

В 35-ата минута ЦСКА 1948 удвои аванса си. Педриньо центрира от корнер на първа греда, а Евгений Сердюк продължи с глава. Пред вратарското поле пък Елитон засече на шпагат за 0:2.

60 секунди по-късно Берое намали изоставането си. Спас Георгиев центрира отлично отдясно, Вини Трибуле засече с глава пред вратарското поле за 1:2.

В 42-ата минута Карагарен получи необезпокояван на границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе изключително неточен.

В 53-ата минута Божидар Пенчев стреля силно от наказателното поле, но в Наумов, който боксира.

В 69-ата минута Сердюк бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче премина покрай лявата греда.

Секунди по-късно Спас Георгиев центрира отдясно. Топката обаче се насочи към вратата и срещна напречната греда. Сантиметри пък разделиха Трибуле да направи добавка на празна врата.

Веднага след това Машедо стреля опасна от границата на наказателното поле. Наумов обаче успя да избие.

В 79-ата минута Берое остана с човек по-малко. Густаво Каскардо закъсня за спорна топка и настъпи Ивайло Чочев. За провинението си футболистът на домакините получи втори жълт и съответно червен картон.

В 85-ата минута ЦСКА 1948 организира скоростна контра, в края на която Сердюк изведе Радослав Кирилов, чийто шут от малък ъгъл обаче бе отразен от Караджов.

60 секунди по-късно обаче „червените“ сложиха точка на спора. Георги Русев излезе очи в очи с Караджов и от ъгъла на вратарското поле с удар по диагонала прати топката в мрежата за 1:3.

В 1-ата минута на даденото продължение Радослав Кирилов шутира много опасно от наказателното поле. Караджов обаче успя с една ръка да избие в корнер.