ЦСКА 1948 загуби от Черно море в последните секунди

0
Снимка: cska1948.bg
-
-

ЦСКА 1948 отстъпи с 0:1 в контролен двубой срещу Черно море, изигран на ст. „Септември“ в Разлог. Това бе втора проверка за „червените“ по време на предсезонната им подготовка. С важни спасявания в срещата се отличи вратарят Димитър Тодоров.

Ето как от ЦСКА 1948 описаха мача на официалния си сайт:

Тодор Киселичков избра отново схемата 3-4-3 за ЦСКА с тройка защитници Минков, Ангелов и Марин. През първите 30 минути двата тима не успяха да организират атаки, които да се материализират в сериозни голови положения.

В 11-ата минута Димев от „моряците“ потърси с центриране Александров, но безуспешно. Малко по-късно след хубава комбинация по десния фланг крилото на ЦСКА Борислав Дамянов напредна в наказателното поле на съперника, но се засуети и топката му бе отнета.

В 19-ата минута Андраде отне по левия фланг на атаката на Черно море и намери Ангелов, който с удар около точката за изпълнение на дузпа не уцели вратата на стража на „армейците“ Димитър Тодоров.

В 37-мата минута дойде по-голям шанс за гол за отбора на Илиан Илиев, като Илиев подаде към Панайотов, който намери по земя Ангелов в наказателното поле. Ударът на нападателя обаче беше отразен от Димитър Тодоров, който изби в корнер.

В 40-ата минута отново вратарят на ЦСКА излезе краен победител в ситуация, в която Ангелов отблизо стреля след пробив на Андраде, но номер 1 на ЦСКА скъси добре разстоянието и парира изстрела. Само три минути по-късно Георги Ангелов засече след центриране от корнер, но насочената топка към далечния ъгъл на стража на „моряците“ Георгиев излезе в аут.

През втората част „червените“ избраха една идея по-дефанзивен стил на игра. Тимът на Тодор Киселичков се прибра в собствената си половина, като чакаше своите шансове на контраатака. Възможности за гол за „моряците“ се откриха пред Родриго и Зе Гомеш, но Димитър Тодоров и сменилият го впоследствие Никола Виденов се справиха с ударите им. Касми уцели левия страничен стълб на Виденов десет минути преди последния съдийски сигнал, а Гомеш донесе победата за Черно море с далечен изстрел в последните секунди на срещата.

По-активните състезатели в предни позиции за „армейците“ през второто полувреме бяха Димитър Видев, Ангел Бастунов и Стелиян Добрев, но с изявите си те така и не успяха да създадат сериозна голова ситуация.

Всички футболисти в групата за мача получиха шанс за изява, включително и няколко състезатели, които основно дотук се подготвят с втория отбор на ЦСКА, воден от Мирослав Миндев.

Следващата проверка на „армейците“ е във вторник (29.06) от 18:30 ч. на терените на „Евима“ в Банско срещу шампиона на Северна Македония – Шкендия.

Стартовите състави на ЦСКА 1948 и Черно море:

ЦСКА 1948: 1. Тодоров, 5. Минков, 15. Ангелов, 24. Марин, 7. Топузов, 88. Хайдаров, 21. Върбанов, 22. Д. Илиев, 27. Дамянов, 98. Йосков, 10. Русев

Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Сами ел Анаби, Мартин Дичев, Виктор Попов, Велислав Василев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Илиан Илиев, Денислав Ангелов