ЦСКА 1948 загря за Левски с престижна победа

cska 1948
Снимка: cska1948.bg
-
-

ЦСКА 1948 спечели с 2:0 срещи Арис в Солун, в последната си контрола от лятната подготовка на „червените“. Головете отбелязаха Стоян Стоичков и Георги Русев. В първия кръг от новия сезон в Първа лига ЦСКА 1948 има визита на Левски на стадион „Георги Аспарухов“.

В 16-ата минута Георги Русев проби отдясно и центрира за Антонио Вутов, който отправи неточен удар в аут. Пет минути по-късно дебютантът Талис навлезе в наказателното поле и предостави подаване на Русев, той стреля от движение, но над вратата.

В 28-ата минута Владимир Дарида получи пас в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката придоби опасна траектория, но излезе над вратата на Ганев.

В 36-ата минута Елитон сгреши при изнасянето на топката, от което се възползва Лукас Руп, който навлезе в наказателното поле, но Генадий Ганев се намеси страхотно и топката излезе в корнер.

Луис Палма шутира от около 20 метра в 44-ата минута, но Ганев улови топката безпроблемно. Хавиер Саврио също стреля малко след това, но отново право в ръцете на Ганев.

ЦСКА 1948 поведе с 1:0 в 49-ата минута. Стоян Стоичков се възползва от неразбирателство между двама играчи на Арис и отне топката, нанесе удар от около 20-ина метра, вратарят Куеста не се намеси убедително и топката влезе в мрежата му.

Десет минути по-късно ЦСКА 1948 реализира и второ попадение. Том Рапнуи направи добър пробив отляво, видя забравения от защитата на Арис Георги Русев, който веднага нанесе удар и порази вратата на Хулиан Куеста за втори път.

В 79-ата минута Даниел Наумов реагира блестящо при удар с глава на Панагидис.

В добавеното време на мача Арис направи страхотен пропуск. Фаторе получи подаване отляво и стреля от движение, но не намери очертанията на вратата на Наумов.