ЦСКА 1948 вкара 7 на Спартак Пл

0
-
-

Отборът на ЦСКА 1948 започна ударно втория полусезон във Втора лига. Футболистите на Йордан Юруков разбиха тима на Спартак (Плевен) със 7:1 и се изравниха по точки на върха със Септември (София).

Едва в края на първото полувреме ЦСКА 1948 използва своето преимущество и поведе в резултата. След като в 42-ата минута Ивайло Климентов не успя на два метра пред вратата да засече центриране отдясно, две минути по-късно Венцислав Василев с глава след корнер простреля вратаря на Спартак. “Червените” нанесоха втори удар по отбора от Плевен в 45-ата минута. Васил Шопов удвои преднината на своите след технично изпълнение.
Истинска вихрушка се развихри пред вратата на Спартак през второто полувреме. В 55-ата минута Ивайло Климентов излезе сам срещу вратаря и безпроблемно го матира. В 60-ата минута Ивайло Раденцов намали от дузпа, но четири минути по-късно отново Ивайло Климентов с удар отблизо простреля вратаря за 4:1. В 69-ата минута Даниел Младенов отбеляза първия си гол за ЦСКА 1948 в официален мач след многоходова атака.

В 75-ата минута резултатът стана 6:1. Голмайсторът на “червените” Андон Гущеров се разписа след добро подаване на Даниел Младенов. Влезлият от резервната скамейка Валентин Йосков също попадна в прегръдките на своите съотборници. Току-що появил се в игра, той препарира стража на Спартак с далечен шут за крайното 7:1.