ЦСКА 1948 вкара 5 за трета поредна победа в контролите

0
-
-

ЦСКА 1948 завърши лагера си в Бояна с убедителен успех. Възпитаниците на наставника Красимир Балъков прегазиха Струмска слава (Радомир) с 5:0, а веднъж уцелиха и гредата. Даниел Младенов (7) изведе ЦСКА 1948 напред в резултата, a Ангел Бастунов (23) удвои. Два бързи гола на Младенов (28, 32) покачиха преднината на „червените“. Андон Гущеров (64) също отбеляза дежурния си гол. След мача столичани заминават на друг лагер – в Банско. Преди това възпитаниците на наставника Красимир Балъков победиха Беласица (2:0), Септември (Симитли) (4:1) и Монтана 1:0.
Първата добра възможност в мача бе на сметката на ЦСКА 1948. Във втората минута Даниел Младенов нахлу остро по десния фланг до аутлинията и извади топката назад към Илия Петков, който стреля от движение. Топката обаче мина много близо до левия страничен стълб. В 7-ата минута „червените“ повториха упражнението, но по левия фланг и този път се стигна до гол.
Марио Топузов центрира с левия крак почти до аутлинията, а в наказателното поле Даниел Младенов засече от въздуха право във вратата. Минута по-късно Шопов комбинира с Младенов, а последният ефектно шутира от въздуха. За късмет на стража на Струмска слава топката премина покрай вратата.
В 23-ата минута „червените“ удвоиха преднината си с гол на Ангел Бастунов. Даниел Младенов нахлу в наказателното поле, извади топката към пеналтерията, където защитник на Струмска слава се размина с нея, а Бастунов с насочен удар в долния ляв ъгъл реализира.
Младенов продължи с добрата си игра и в следващите минути с реализирането на трети гол. Този път той засече с глава центриране на Топузов към втора греда. В 32-ата минута ЦСКА 1948 реализира четвърти гол, отново дело на Даниел Младенов. Нападателят оформи своя хеттрик след асистенция на Ивайло Климентов, който центрира добре в наказателното поле, а там фланговият футболист овладя добре и насочи удара си в мрежата.
В 64-ата минута влезлият от резервната скамейка Андон Гущеров вкара дежурния си гол след добро центриране на Димитър Савов. Седем минути по-късно Гущеров разтресе гредата с добър шут.