ЦСКА 1948 унижи Ботев Пд, Камбуров блести с хеттрик (ВИДЕО)

0
-
-

ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив играят при 5:0 във втория петъчен мач от efbet Лига. . Попаденията в срещата бяха дело на три пъти на Мартин Камбуров, както и по един гол на Галин Иванов и Георги Русев и автогол на Георги Аргилашки.

След равностойно начало на мача първото положение все пак беше на сметката на играчите на Красимир Балъков. След постепенна атака топката не беше избита особено убедително, за да стигне в краката на Александър Александров, чийто удар отдалеч мина малко над вратата на Георги Аргилашки.

Само три минути по-късно „канарчетата“ отговориха. След центриране от пряк свободен удар от страна на Тодор Неделев Мишел Еспиноса се извиси и затрудни максимално Даниел Наумов, който обаче не трепна, за да избие в корнер.

В 31-та минута гостите отново създадоха хаос пред вратата на „канарчетата“. След поредица от ъглови удари пред вратата на Даниел Наумов Мишел Еспиноса се опита с акробатична задна ножица да преодолее стража, но изпълнението му не донесе затруднения за стража на ЦСКА 1948.

В 36-та минута първият удар в срещата беше нанесен от отбора на Красимир Балъков. След нова опасна атака по левия фланг топката стигна до непокрития на задната греда Денислав Александров. Неговият удар беше блокиран с ръка от Мишел Еспиноса, а главният рефер на срещата не се поколеба да посочи 11-метровия наказателен удар. Зад топката застана Мартин Камбуров, който не сбърка за 1:0.

В първата и единствена минута на добавеното време домакините нанесоха втори удар. Мартин Камбуров получи страхотен пас по въздуха, овладя майсторски в наказателното поле на Ботев Пд и продължи топката към Галин Иванов на далечната греда, който от воле разстреля Аргилашки за 2:0.

Още в първата минута на второто полувреме авансът на ЦСКА 1948 можеше да стане класически. Мартин Камбуров получи топката в центъра на терена и с изящен извеждащ пас намери Галин Иванов зад гърба на отбраната на Ботев, но сам срещу Аргилашки българският национал не успя да реализира.

В 50-та минута интригата в срещата беше окончателно изтръгната. Георги Русев се преобори за топката със Станислав Работов, след което крилото навлезе навътре и намери долния ляв ъгъл на вратата на „канарчетата“ за 3:0.

Само две минути по-късно резултатът можеше да стане 4:0. След разбъркване карй старничната линия Денислав Александров излезе само срещу Аргилашки, но не успя да го преодолеe.

В 63-та минута резултатът набъбна на 4:0. Денислав Александров отново беше в центъра на всичко интересно, след като надбяга Мите Цикарски и пусна пас към своя колега Александър Александров, който на свой ред намери главата на Мартин Камбуров на задната греда и ветеранът не сбърка за 4:0.
Това не бе всичко от Камбуров в този мач. В 68-ата минута той получи пас от Русев пред наказателното поле и стреля. Аргилашки чукна леко топката, тя се отби в горната греда, след което в тялото на вратаря и влетя в мрежата му за 5:0.

В 75-ата минута Неделев пропусна да намали, когато излезе сам срещу Наумов, но стражът на червените успя да спаси.