cska 1948 otbor
Снимка: cska1948.bg
-
-

ЦСКА 1948 записа престижна победа като гост на сръбския гранд Партизан в приятелски мач. Тимът на Тодор Янчев се наложи с 2:0. Нападателят Светослав Диков вкара и двете попадения за „червените“.

Както е известно, двата тима трябваше да се изправят един срещу друг по време на зимната подготовка в Турция. Тогава контролата пропадна по вина на организаторите, а българският и сръбският клуб се споразумяха да проведат мача на по-късен етап.

В първия четвърт час на мача пропуски за ЦСКА 1948 направиха Айвън Ангелов и Бирсент Карагерен. След това капитанът на Партизан Урошевич опита далечен удар, който беше доста неточен. В 34-ата минута Диков откри резултата, след като с глава засече центриране на Карагерен отдясно.

Шест минути след началото на второто полувреме домакините имаха чисто положение за изравняване на резултата. Неманя Йович беше изведен сам срещу Генадий Ганев, но ударът му мина встрани от вратата.

В 54-ата минута Светослав Диков вкара втория си гол в мача. Попадението падна след разбъркване в наказателното поле на Партизан, дошло след центриране на Педриньо от корнер. В суматохата топката стигна до 30-годишния нападател на ЦСКА 1948, който без проблем се разписа.

Партизан опита да отговори с далечен, но неточен удар на Данило Пантич. Десет минути преди края на мача Ангел Бастунов беше изведен на чиста позиция, но вратарят на домакините, макар и паднал, със сетни усилия изби. При последвалото изпълнение на корнер Преслав Антонов стреля мощно, но ударът му беше блокиран.