ЦСКА 1948 удари Монтана в дербито,цирк с две дузпи на националния стадион!

0

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:0 Монтана в голямото дерби от 21-вия кръг във Втора лига. И отново оглави класирането във второто ниво на родния ни футбол. Попаденията в срещата реализираха Ивайло Климентов в края на първата част и Андон Гущеров от дузпа в края.
Първите положения в срещата бяха за гостите. Първо Николай Цветков-Демона стреля слабо в ръцете на Даниел Наумов, а след това и Атан Илиев стреля слабо от удобна позиция.
Едва в 21-та минута дойде и първото положение за домакините. Дани Младенов беше изведен сам срещу Васил Симеонов от малък ъгъл, но стражът спаси майсторски. В 38-та минута Димо Атанасов получи чудесен пас на левия фланг, преодоля прекия си съперник и пласира хубаво центриране на главата на Андон Гущеров, но ударът на нападателя беше чудесно спасен от Васил Симеонов.

В 43-та минута Васил Шопов успя да си създаде пространство и да центрира на главата на Ивайло Климентов, който простреля Симеонов. Тони Тасев успя да си спечели дузпа след чудесен индивидуален пробив. Именно той застана зад топката, но изпълнението му беше изключително неточно, за да прати топката далеч над вратата на Даниел Наумов.
Гостите започнаха по-активно ивторото полувреме,но трудно стигаха до положения пред вратата на Наумов. След час игра Гущеров опита странична ножица, но топката мина далеч над вратата на Симеонов. Минути по-късно Васил Шопов нацели лявата греда на вратата на Васил Симеонов.

Циркът стана пълен пет минути преди края. Първо Георги Николов отсъди спорна дузпа на домакините,за нарушение срещу Дани Младенов. Вратарят Симеонов отрази удара от бялата точка, но реферът нареди дузпата да бъде пребита заради това ,че Симеонов  е излязъл далеч напред. То йму вдигна набързо и два жълти картона. Наложи се заради трите направени смени, на врата да застане халфът Владимир Айтов. От бялата точка Гущеров оформи крайното 2:0.