ЦСКА 1948 удари Берое с дузпа от ВАР (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 победи Берое в мач от XI кръг на Първа лига. Пред празните трибуни на националния стадион „Васил Левски“ „армейците“ се наложиха с 1:0. Единственото попадение падна от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР.

Берое можеше да поведе след 180 секунди игра. Лебон бе изведен сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Наумов обаче успя да скъси дистанцията между него и футболиста на гостите и изби удара му.

В 12-ата минута Лебон стреля от дистанция, насочвайки в долния десен ъгъл на вратата. Наумов обаче плонжира и улови сигурно.

В 33-ата минута Абубакар Тунгара нанесе хубав удар по земя от дъгата пред наказателното поле, но Наумов отново внимаваше и изби.

5 минути по-късно ЦСКА 1948 създаде първата си опасност. Крум Стоянов получи вляво в наказателното поле и центрира. Галин Иванов засече с глава, но право в ръцете на Ганев.

В ответната атака пък Серкан Юсеин стреля опасно извън наказателното поле, но малко над напречната греда.

Минутка преди края на полувремето Чочев засече с глава центриране отдясно. Топката обаче рикошира във футболист на гостите и премина на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер.

В 53-ата минута Георги Русев стреля от много малък ъгъл, а Ганев спаси без кой знае какви затруднения.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 поведе. Чочев бе изведен в наказателното поле, преодоля излезлия да го пресрещне Ганев и пусна успореден пас почти от аутлинията. Валентин Йосков стреля от почти нулев ъгъл, но Омар Сако застана на пътя на топката и изби току пред голлинията. Ситуацията бе разгледана от ВАР, като се наложи и лично Станимир Тренчев да я прегледа. След това той прецени, че футболистът на Берое е избил с ръка, за което му показа директен червен картон и отсъди дузпа. От бялата точка Ивайло Чочев бе безапелационен за 1:0.

180 секунди по-късно и гостите поискаха 11-метров наказателен удар, претендирайки че Бастунов е играл с ръка след центриране отляво на Александър Василев. Станимир Тренчев обаче не отсъди дузпа.

В следващите минути ЦСКА 1948 можеше на два пъти да сложи точка на спора. Първо, след центриране отдясно, Йосков засече с глава. Ганев обаче плонжира и успя да улови.

Малко след това пък Топузов получи в наказателното поле и стреля силно по диагонала. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 85-ата минута Галин Иванов нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, но и той премина на сантиметри от левия стълб на вратата, пазена от Ганев.

В даденото продължение Валентин Йосков можеше да се възползва от неразчетено връщане към вратаря. Нападателят изпревари Ганев и точно преди да насочи в опразнената врата, топката му бе избита от Александър Цветков, след което Йосков и фаулира капитана на Берое.