ЦСКА 1948 стъпи накриво срещу ФКСБ(снимки)

0
361644347 653914006791497 7651594231365080273 n

ЦСКА1948 загуби с 0:1 от тима на ФКСБ в първи мач от предварителните кръгове на Лигата на конференциите. Срещата се проведе на стадион Васил Левски. Червените се бориха през целия мач и заслужаваха поне равенство, но в крайна сметка румънците се тръгват с минима,лна победа.

Първото опасно положение бе за ФКСБ, като още във втората минута гостите атакуваха отляво, но центрирането на Флоринел Коман бе в обсега на Даниел Наумов и той улови топката.

В 17-ата минута Адриан Шут получи коридор за изстрел и веднага обстрелва вратата на Наумов от около 25 метра, но стражът на домакините спаси.

ЦСКА 1948 отговори с шут на Педриньо от пряк свободен удар в 21-ата минута, но бразилецът не затрудни Щефан Търновану.

Така се стигна до 27-ата минута, когато десният фланг на „червените“ увисна и капитанът на ФКСБ Дариус Олару бе изведен вдясно от Наумов. Последва изстрел, който вратярат на ЦСКА 1948 спаси, но топката стигна до Флоринел Коман, който с добавка от десетина метра прати топката в мрежата.

Последва размяна на положения в 36-ата и 37-ата минута, но и в двата случая вратарите не се наложи да се намесват.

Домакините обаче правеха доста грешки и само късметът спаси тим от инкасиране на гол в 40-ата минута, когато удар на Олару от границата на наказателното поле мина покрай гредата.

До края на полувремето ЦСКА 1948 не успя да застраши румънската врата и така се оттегли на полувреме с гол пасив.

След почивката домакините опитаха да изнесат играта в половината на ФКСБ, но така се отвориха за контраатаки, след една от които Коман стреля в 55-ата минута, но топката мина встрани от вратата на Даниел Наумов.

Най-добрата възможност за тима на Атанас Рибарски дойде в 65-ата минута. Тогава Валентин Крецу сгреши и топката стигна до Видар Кяртансон, който се понесе сам срещу вратаря. Защитник на гостите го застигна, но на помощ на исландеца се притече Антонио Вутов, който получи топката и нахлу в наказателното поле вляво от вратата на Търновану. Последва мощен изстрел, но вратарят на гостите спаси.

Двайсетина минути преди края на редовното време двубоят бе спрян, тъй като имаше токов удар на стадиона, заради което част от светилните угаснаха.

Първо спряха част от рефлекторите на Националния стадион, а след това половината светлини на съоръжението спряха да работят, поради което бе твърде тъмно да се играе.

Проблемът обаче бе решен за няколко минути и в 77-ата минута двубоят бе подновен.

Шест минути преди края на редовното време ЦСКА 1948 раизгра заучено при един пряк свободен удар, като Бирсент Карагарен центрира, но Антонио Вутов не успя да прати топката в мрежата.

В 90-ата минута вратарят на ФКСБ направи ключово спасяване, намесвайки се при удар на Талис, който получи топката в наказателното поле от Карагарен, но стреля слабо и не затрудни Търновану.