ЦСКА 1948 спечели голямото дерби на Югозапад и е близо до Втора лига

0
CSKA 1948

Отборът на ЦСКА 1948 се наложи с 2:0 над Хебър в дербито на Югозападната Трета лига. Попаденията вкараха Томислав Павлов (1) и Андон Гущеров (40).

Звездата на „червените“ Емил Гъргоров остана на резервната скамейка, а двубоят се игра на стадиона в Драгалевци пред повече от 1000 зрители.
„Червените“ стартираха вихрено и още в 47-ата секунда успяха да отбележат. Томислав Павлов отправи топовен изстрел отдалеч, с който не остави шанс на стража на гостите от Пазарджик – 1:0. В 40-ата минута ЦСКА 1948 си осигури комфортна преднина. Петко Петков бе съборен в наказателното поле от вратаря Пангев и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Гущеров, който покачи на 2:0.В 80-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Минута по-късно тимът от Пазарджик осъществи първата си смислена атака за втората част. Цветан Павлов се бе включил в нападение и отправи изстрел с глава, но за късмет на „червените“ кълбото попадна право в обсега на Михайлов.
В класирането ЦСКА 1948 вече има преднина от 6 точки пред Хебър и предимство в преките мачове. Така на практика момчетата на Валентин Илиев докосват втора лига….