ЦСКА 1948 си намери майстора

0
pomorie cska 1948 76

Литекс нанесе първо поражение на ЦСКА 1948 от началото на сезона. „Оранжевите“ спечелиха с 1:0 домакинството си. Единственото попадение в двубоя реализира Георги Иванов.

В 9-ата минута Янко Сандански стреля директно от фаул, но в аут.

Секунди по-късно ЦСКА 1948 пропусна чудесен шанс да поведе. Андон Гущеров изпревари вратаря на домакините и пусна към Тони Иванов, който обаче не улучи опразнената врата.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 отново можеше да открие резултата. След центриране от фаул, Тонислав Йорданов опита да изчисти с глава, но вместо това можеше да си вкара красив автогол. Топката обаче се отби в напречната греда.

В 39-ата минута Йорданов изпълни отлично фаул, но топката прелетя до дясната греда на Наумов.

В 58-ата минута сантиметри разделиха ЦСКА 1948 от гола. След центриране в налазтелното поле, Николай Христов засече атрактивно със задна ножица, но топката профуча до лявата греда.

В 67-ата минута Капитанов центрира чудесно, Тонислав Йорданов засече на шпагат от границата на вратарското поле, но над напречната греда.

Литекс поведе в 74-ата минута. Георги Иванов вкара много красив гол, като с удар от над 20 метра намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Литекс можеше да вкара втори гол в добавеното време на срещата, когато „оранжевите“ организираха много добра контраатака. Иван Митрев пробяга по-голямата част от терена, след което подаде към Тонислав Йорданов, който бе сам срещу Даниел Наумов, но стреля встрани от левия стълб.

Въпреки загубата, ЦСКА 1948 продължава да е лидер в класирането с актив от 24 точки, а Литекс е на седмо място с 14 точки.