ЦСКА 1948 с рутинна победа над Ботев

0
cska 1948 otbor
Снимка: cska1948.bg

ЦСКА1948 постигна домакинска победа над Ботев Пд с 2 на 1 и добави три ценни точки към актива си.

Още в 16-ата секунда на двубоя Светослав Диков бе изведен от Стив Фуртадо, Ханкич излезе напред, но Диков го заобиколи и прати топката в опразнената врата.

В 17-ата минута Ханкич отрази удар на Парвиз Умарбаев от границата на наказателното поле. Последва ъглов удар, след който Диков стреля с глава в напречната греда.

В 23-ата минута Бруно Балтазар направи принудителна смяна, след като Точукву Ннади се контузи и бе заменен от Красиан Колев. В 32-ата минута Дилан Мертенс стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле, но право в стената от играчи.

В 42-ата минута Елитон стреля с глава след центриране в наказателното поле, но прати топката покрай вратата на Ханкич. Две минути след това ЦСКА 1948 удвои преднината си. Ханкич отрази изстрела на Диков, но при добавката Бирсент Карагарен бе безкомпромисен за 2:0.

В началните минути на втората част интересните ситуации липсваха.

В 53-ата минута Уме Емануел опита да отправи първия удар за Ботев по посока вратата на ЦСКА 1948. Изстрелът беше толкова неточен, че топката излезе в тъч. В 60-ата минута Красиан Колев подаде към Антоан Бароан, който от дъгата на наказателното поле отправи удар към вратата на Даниел Наумов. Стражът на домакините бе заел добра позиция и парира шута.

В 71-ата минута Абдулай Траоре отправи мощен изстрел, с който обаче Наумов успя да се справи.

Пет минути по-късно отново Траоре пробва късмета си. Този път с удар от въздуха Траоре прати топката в ръцете на Даниел Наумов.

.Във втората минута на продължението обаче Траоре стигна до почетен гол. За повече нямаше време.