ЦСКА 1948 с нова победа- елиминира Дунав за Купата

0
960 600 cska 1948 1

ЦСКА 1948 елиминира с 2:1 Дунав в турнира за Купата на България. Лидерът във Втора лига продължава да няма загуба от началото на сезона. Отново със силна игра за отбора на Петко Петков се отличи голмайсторът Андон Гущеров. Нападателят откри резултата в първата минута, а през второто полувреме качи топката на главата на Денислав Александров, който донесе победата на „червените“. Между тези два гола Свилен Щерев изравни за гостите от Русе.Срещата на „Васил Левски“ започна отлично за домакините. Александров намери Гущеров в близост до голлинията и голаджията намери мрежата със своя 15-ти гол в последните 10 срещи.Последваха скучни минути, в които не се случи нищо сериозно за отбелязване. Дунав изравни игра в хода на първата част, за да се стигне до 42-ата минута, в която Свилен Щерев беше изпуснат от Янко Сандански. Последва изстрел с глава и 1:1.В 52-ата минута Иван Селеменев се оказа на чудесна позиция около точката на дузпата, но изстрелът му беше блокиран от Сашо Александров.В 72-ата минута ЦСКА 1948 поведе отново резултата. Гущеров проби отдясно и качи топката на главата на Александров. Крилото на „червените“ прати моментално мрежата на „драконите“ – 2:1. Малко след това Васил Шопов направи красиво двойно подаване с Ивайло Клиемнтов, който излезе на стрелкова позиция. Последвалият шут обаче премина покрай вратата и излезе в аут.