ЦСКА 1948 с бойно равенство срещу Берое

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 завърши наравно с Берое, в много напечен и драматичен мач.

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на домакините в 25-ата минута. Тогава хубава атака на Берое изведе Алиун Фал се оказа на позиция срещу Наумов и падна в наказателното поле. Старозагорци поискаха дузпа, но съдията отсъди симулация на нападателя, която бе потвърдена и от ВАР.

В 32-ата минута ЦСКА 1948 можеше да открие. Галин Иванов се оказа на стрелкова позиция, но от десетина метра Генадий Ганев успя да отрази удара му и топката отиде в ъглов удар.

Резултатът бе открит от домакините в последните секунди на първата част. При една атака на ЦСКА 1948 се получи разбъркване, при което Марио Топузов бе препънат от Георги Динков и съдията посочи дузпа. Зад топката застана Алекс Колев и с мощен удар откри.

Гостите израниха в 56-ата минута със страхотен далечен удар на Симеон Мечев. Шутът му с левия крак не остави шансове на Даниел Наумов.

Само две минути по-късно домакините отново излязоха напред. Добра комбинация позволи на Ивайло Чочев да отправи техничен и много прецизен удар в долния ъгъл на Ганев за 2:1.

В 66-ата минута Берое остана с човек по-малко. Абубакар Тунгара влезе много опасно на Ангел Лясков и след преглед от ВАР съдията реши, че действията му заслужават червен картон.

В 73-ата минута се получи интересна ситуация. При един удар на Даниел Генов топката се удари в ръката на Симеон Петров. Съдията отсъди фаул на границата на наказателното поле. ВАР посъветваха арбитъра да провери ситуацията дали не е вътре в полето, но след прегледа съдията Ненков отмени изцяло решението си и дори не бе изпълнен прекият свободен удар.

В последните минути Берое натисна здраво, опитвайки се да върне равенството. В кряайна сметка това стана в 90-та минута, след удар с глава на Фал. Все пак се наложи намесата на системата ВАР, при което голът бе признат.