0
66478575 2370729236341937 7406607467716542464 n
-
-

ЦСКА 1948 победи като домакин Спартак (Варна). На националния стадион „Васил Левски“, „армейците“ се наложиха с 2:0. По този начин, възпитаниците на Петко Петков продължават да бъдат с пълен актив от 9 точки, след 3 изиграни мача. Също така, те излязоха на първо място във временното класиране.

В 33-ата минута ЦСКА 1948 изпусна най-чистото положение до този момент. Шопов изведе Гущеров сам срещу вратаря, но нападателят не успя да реализира, стреляйки в Иванов. Топката попадна в Сашо Александров, който нацели напречната греда.

В 39-ата минута червените получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Шопов. Гущеров бе точен от бялата точка за 1:0.

В 53-ата минута домакините пропуснаха отличен шанс да удвоят. Тони Иванов остана очи в очи с Иванов, но стреля в тялото на вратаря.

Пет минути по-късно Спартак като по чудо не изравни. Недобре избита от червената защита топка попадна у Иван Кирев, който от границата на наказателното поле стеля в лявата греда.

В 85-ата минута домакините вкараха втори гол. Янко Сандански проби отляво и центрира към Тони Иванов, който с добър изстрел от точката за изпълнение на дузпа оформи крайното 2:0.

В 90-ата минута варненци можеха да върнат едно попадение след грешка на червената отбрана. Георги Колев излезе сам срещу Михайлов, но не успя да го преодолее.