ЦСКА 1948 разсипа 10 от Локо (Пд) за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пд) в мач от XXV кръг на Първа лига. На стадиона в Бистрица „червените“ се наложиха с 4:0. За успеха им помогна и фактът, че „смърфовете“ играха с човек по-малко цял мач, след като още в началото му Преслав Боруков получи директен червен картон.

Малко след като изминаха 2 минути игра Боруков получи вдясно в наказателното поле, след което върна малко назад. Димитър Илиев стреля от движение, но право в ръцете на Караджов.

60 секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко на терена. Преслав Боруков извърши изключително грубо нарушение, стъпвайки върху глезена на Лазар Марин, за което Ивелин Занев му вдигна жълт картон. Ситуацията бе разгледана с ВАР и се наложи лично главният съдия да отиде до монитора. След това той промени решението си и вдигна директен червен картон на нападателя на Локо (Пд).

В 14-ата минута ЦСКА 1948 направи сериозен пропуск. Русев намери пред вратарското поле Топузов, чийто удар обаче бе крайно неточен.

В 21-ата минута Умарбаев шутира от дистанция, което не представляваше проблем за Караджов.

ЦСКА 1948 поведе след по-малко от 90 секунди игра през втората част. Георги Русев центрира отдясно, Лазар Марин стреля от ъгъла на вратарското поле, но Пиргов успя да избие. Топката обаче се върна към Марин, който този път даде успореден пас и Алекс Колев от непосредствена близост не сгреши за 1:0.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 удвои аванса си. Ивайло Чочев центрира великолепно от дълбочина. Останалият напълно необезпокояван Мартин Тошев пък засече с глава пред вратарското поле за 2:0.

5 минути по-късно „армейците“ оформиха класиката в резултата. Галин Иванов с плътен удар по земя от дъгата пред наказателното поле прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Пиргов за 3:0.

Скоро след попадението над стадиона се изсипа градушка и теренът побеля за кратко, което обаче не доведе до прекъсване на мача.

В 70-ата минута ЦСКА 1948 стигна до четвърто попадение. Галин Иванов вкара още по-красив гол от първия си. С мощна тупалка от границата на наказателното поле родният национал намери горния десен ъгъл на вратата на гостите за 4:0.