ЦСКА 1948 прегази Ботев (Вр) в исторически мач под Околчица! Нов блести с 2 гола и асистенция (ВИДЕО)

0
Снимка: cska1948.bg
-
-

ЦСКА 1948 поднови надпреварата в Първа лига с разгромна победа. „Червените“ се наложиха с 4:0 при гостуването си на Ботев (Враца). Два пъти за успеха точен бе Георги Русев, а още толкова пъти се разписа и новото попълнение Алекс Колев, който записа на сметката си и асистенция.

За „армейците“ мачът бе исторически. В 80-ата минута на терена се появи Дуде Ндонгала. Това означаваше, че за първи път от основаването на клуба официален мач с червената фланелка записа чужденец.

ЦСКА 1948 поведе в 22-ата минута. Шопов получи в наказателното поле и пусна успореден пас на границата на вратарското, където Георги Русев засече без проблеми в мрежата за 0:1.

240 секунди по-късно „червените“ удвоиха аванса си. Александър Александров прати с глава топката в наказателното поле. Красимир Костов боксира, но в гърба на Алекс Колев, който след това не сгреши на празна врата за 0:2.

Столичани оформиха класиката в резултата в 38-ата минута. Алекс Колев получи на ъгъла на вратарското поле, след което даде отличен успореден пас. Георги Русев пък от 2 метра на празна врата не сгреши за 0:3.

Ботев можеше да върне едно попадение само 45 секунди след началото на втората част. Юлиан Ненов и Мартин Николов направиха отлично двойно в наказателното поле. Последният стреля по диагонала. Топката обаче срещна лявата греда, след което бе изчистена в корнер.

В 58-ата минута ЦСКА 1948 увеличи аванса си. Алекс Колев овладя встрани от точката за изпълнение на дузпа пас от дълбочина и с плътен удар не остави шансове на Костов за 0:4.

Скоро след това Костов предотврати пето попадение във вратата си, избивайки шут отблизо на Шопов.

В 72-ата минута Топузов направи индивидуален пробив, завършил с удар от точката за изпълнение на дузпа. Костов обаче показа невероятен рефлекс и с една ръка изби в корнер.