ЦСКА 1948 представи новите екипи с равенство срещу Божинов и компания

0
cska 1948

Отборът на ЦСКА 1948 оползотвори паузата заради националните отбори, като проведе приятелски мач с Ботев (Враца). Съперниците изиграха на стадиона в Герман равностоен и биткаджийски мач с малко опасни положения, като в крайна сметка не се победиха – 1:1.

Армейците за първи път играха с официалния си трети екип – черен с бели ръкави. Феновете имаха възможност да го закупят още на стадиона, където се предлагаха и други артикули на любимия тим.

Първото полувреме предложи здрава битка предимно в центъра на терена. Никой от отборите не успяваше да вземе сериозно надмощие и положения пред двете врати почти липсваха. Още в 9-ата минута обаче се стигна до много неприятна ситуация, след като се наложи контузеният доскоро Веселин Васев да бъде заменен.

Мачът отиваше към нулево равенство на полувремето, когато врачани успяха да поведат след грешка в отбраната на ЦСКА 1948. В 44-ата минута Петър Генчев върна към вратаря Диян Вълков, но пръв до топката стигна нападателят на Ботев Иван Колев. Той подаде на юношата и бивш играч на „червените“ Юлиян Ненов, който на празна врата вкара.

Типично за контролна среща, след почивката бяха направени много смени и в двата тима. Мачът обаче продължи да бъде равностоен, като армейците по никакъв начин не отстъпваха на съперника си от Първа лига.

Момчетата на Петко Петков бяха възнаградени за всеотдайността си в 68-ата минута, когато влезлият на полувремето Кристиян Михайлов бе фаулиран в наказателното поле. Томислав Павлов се зае с изпълнението на дузпата и стреля точно по земя в десния ъгъл на вратаря – 1:1.

В минутите след изравнителния гол и двата отбора имаха шансове за ново попадение. Емил Михайлов спаси два опасни шута на футболисти на Ботев, а пред другата врата хубава комбинация между Павлов, Андон Гущеров и Янко Сандански завърши с удар покрай гредата на последния.

До края на мача нови голове не паднаха, въпреки че в последните десетина минути гостите пуснаха в игра голямата си звезда – Валери Божинов. Следващият официален мач на ЦСКА 1948 във Втора лига е в събота, 20 октомври – гостуване на Несебър.

ЦСКА 1948: 1. Вълков, 6. Димов, 14. Стоичков, 5. Генчев, 31. Буров, 12. Дяков, 10. Павлов, 20. Сандански, 22. Васев, 27. Диков, 99. Гущеров (33. Е. Михайлов, 3. Зюмбулев, 2. Кр. Михайлов, 15. Слаев, 17. Маринов, 11. Стефанов, 19. Петков)

Ботев (Вр) /стартов състав/: 1. Митов, 21. Джалилов, 18. Миланов, 26. Иванов, 11. Васев, 6. Гаджев, 19. Михайлов, 7. Вълчев, 14. Генов, 94. Ненов, 9. Колев