ЦСКА 1948 повали Локомотив след обрат, Ради Кирилов герой

0
-
-

ЦСКА 1948 победи Локомотив(София) с 2:1  след обрат. Срещата се игра на стадиона в Бистрица в топло и много приятно за футбол време. В герой на мача се превърна Радослав Кирилов, който забоде два гола за червените.

Първото положение създаде ЦСКА 1948 в 4-ата минута. Тогава Радослав Кирилов направи самостоятелен рейд, който завърши с удар. Александър Любенов обаче бе добре позициониран и улови.

В 8-та минута отново Кирилов получи топката от Симеон Димитров на границата на наказателното поле и стреля, но над напречната греда.

Две минути след това Карлос Франса направи пробив по дясното крило, след което навлезе и подаде  топката към  Димитър Митков, чийто удар от близко разстояние бе блокиран в 10-ата минута.

Локомотив София успя да поведе рано още в 12-ата минута на двубоя, когато Кевин Маи направи пробив по лявото крило и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Димитър Митков засече в долния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Петър Маринов.

В 21-та Бирсент Карагарен комбинира с Емил Ценов, който отправи мощен удар, но Александър Любенов се намеси.

ЦСКА 1948 възстанови равенствотп в 29-ата минута, когато Талис направи дълго  подаване към дясното крило, където Бирсент Карагарен  центрира атрактивно топката в наказателното поле на Локомотив София. Там Радослав Кирилов стреля от воле и забоде кълбото в мрежата.

Малко по-късно Кирилов тръгна на самостоятелен рейд в 31-вата минута, който завърши с удар, но без реализация.

До края на първото полувреме двата тима намалиха оборотите и закономерно не се стигна до нови опасности пред някоя от двете врати.

ЦСКА 1948 започна активно втората част, като само 20 секунди след подновяването на играта Емил Ценов отправи удар към вратата на Локомотив София, но Александър Любенов се намеси ефективно.

Домакините успяха да поведат  в 53-ата минута, когато Пиер Нгуинда изведе по дясното крило Карагарен, който успя да центрира топката в наказателното поле на гостите. Там Радослав Кирилов засече топката с глава и я насочи към долния десен ъгъл на вратата.

Гостите пропуснаха златна възможност да изравнят в 65-ата минута, когато Бруно Франко центрира на втора греда, Карлос Франса стреля с глава, но Петър Маринов демонстрира страхотен рефлекс и отрази с левия си крак.

Диого Тейшейра получи топката по левия фланг на нападението на столичните „железничари“ в 69-ата минута и подаде  топката за Кевин Маи, чийто удар от близко разстояние бе отразен от стража на ЦСКА 1948.

Играта продължи в сравнително добро темпо за родните стандарти. Двата тима пробваха да стигнат до попадение, но в крайна сметка резултатът остана непроменен. Глътка въздух за ЦСКА 1948 и продължаващи мъки за Локомотив.

Стамен Белчев изведе червените на първа тренировка(видео)