ЦСКА 1948 повали Етър с гол на Чочев

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 победи Етър с 1:0 като домакин. Единственият гол отбеляза Ивайло Чочев от дузпа.

Първият удар в мача беше за ЦСКА 1948 в 7-ата минута. Талис беше изведеn от Парвиз Умарбаев, но ударът на бразилеца мина високо над вратата на гостите от Велико Търново.

Три минути по-късно Ивайло Чочев стреля с глава след центриране от корнер, но и неговият удар мина встрани от вратата на Мартин Величков.

В 14-ата минута ЦСКА 1948 създаде първото наистина опасно положение. Педриньо изпълни корнер, като неговото центриране намери Елитон, който стреля опасно с глава. Неговият удар мина близо до страничната греда на Етър.

Първият точен удар дойде седем минути по-късно. Радослав Кирилов получи топката отляво, справи се със съперник и стреля от далечно разстояние като ударът му отиваше под горната греда на Величков, но вратарят се намеси с авторитет.

Следващата добра възможност се откри пред Педриньо, който се опита да отбележи с удар извън наказателното поле, но и той не намери целта.

В 26-ата минута Елитон стреля с глава. Изтрелът на капитана на „червените“ срещна ръката на Янко Ангелов. След намесата на ВАР беше отсъден 11-метров наказателн удар от Стоян Арсов. Зад топката застана Ивайло Чочев, който откри резултата в 30-ата минута. Той стреля в десния ъгъл на вратаря. Величков докосна топката, но не успя да я изкара извън вратата. При повторенията останаха съмнения за засада на Антонио Вутов в атаката, при която се стигна до ъгловия удар.

Седем минути по-късно Чочев вкара топката за втори път във вратата на Етър. Попадението беше отменено поради засада.

В 38-ата минута Мартин Моран отправи първия удар за великотърновци в мача. Той стреля от далечно разстояние, но топката мина встрани от целта.

Три минути по-късно Педриньо се справи с два футболисти на Етър в центъра на терена. Бразилецът напредна и с хубав удар от около 30 метра принуди Величков отново да покаже рефлекса си. В 42-ата минута дойде поредната хубава атака за ЦСКА 1948. Антонио Вутов беше изведен на хубава позиция, но изстрелът му не беше точен.

В 47-ата минута Янко Ангелов получи прекрасно центриране от Шахредин Букхолда и стреля с глава, но Даниел Наумов се отчете с хубаво спасяване. Последва контраатака за ЦСКА 1948, която завърши с опасен удар на Талис.

12 минути по-късно втори гол на „червените“ беше отменен. Антонио Вутов пусна хубав извеждащ пас към Радослав Кирилов, който промуши топката във вратата на Етър, но беше с малко зад защитата на „виолетовите“.

В 64-ата минута Мартин Тошев се озова на хубава позиция, но стреля неточно.

Девет минути по-късно Букхолда отправи удар в долния десен ъгъл на Наумов, но топката срещна мрежата от грешната страна.

В 83-ата минута Кирилов стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет тя излезе в корнер.

Минута преди изтичането на редовното време Ивайло Димитров стреля с глава, но Даниел Наумов спаси.

В 91-ата минута ЦСКА 1948 беше много близо до втори гол. Активният Кирилов проби в наказателното поле и стреля, но ударът му срещна гредата.

В крайна сметка червените победиха и спечелиха три точки. Етър се държа мъжки, но не можа да вземе нещо от мача.