ЦСКА 1948 победи лидера във Втора лига

0
radoslav kirilov
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 победи Септември с 2:1 в приятелска среща, която се игра на стадион „Витоша“. Ето какво написаха „армейците“ за контролата:

Въпреки многото липсващи национални състезатели, футболистите на Николай Панайотв демонстрираха характер и достигнаха до победата след голове на Емил Виячки и Аерон Зинга. За Септември точен беше Айкут Рамадан.

Николай Панайотов започна със следните футболисти: Ганев – Фуртадо, Виячки, Елитон, Орачев – Бидунга, Пишчевич – Карагарен, Талис, Кирилов – Рууни

ЦСКА отправи първия изстрел в мача, но той беше доста неточен.

Още в следващата атака Елитон игра с глава след центриране на Радослав Кирилов, но ударът му не застраши вратаря на Септември.

Първата сериозна опасност за гостите дойде, след като Бидунга загуби топка в средата на терена. Димитър Костадинов напредна и подаде към Здравко Димитров, който стреля покрай вратата на Ганев.

В ответната атака Бирсент Карагарен се възползва от грешка в защитата на Септември преодоля вратаря на гостите и отправи удар, но той бе избит непосредствено пред гол линията от Иван Арсов.

Половин час след началото на срещата Иван Арсов стреля с глава от близко разстояние, но Генадий Ганев успя да избие в корнер.

До края на полувремето ЦСКА получи нови две добри възможности, които се откриха пред Рууни Ева и Радослав Кирилов, но ударът на камерунеца бе спасен, а на капитана на Армейците бе неточен.

В началото на второто полувреме Септември стигна до гол. Айкут Рамадан стреля от дистанция и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Ганев.

ЦСКА натисна след гола и стигна до добра ситуация, но ударът на Карагарен беше спасен от Шейтанов.

Армейците продължиха да са по-добрият отбор и стигнаха до множество корнери през второто полувреме. При един от тях Емил Виячки се възползва от перфектното центриране на Талис и изравни резултата след удар с глава в 75-та минута.

Само 5 по-късно ЦСКА направи обрат. Райън Бидунга отне топка в близост до наказателното поле на съперника, намери Радослав Кирилов, а той асистира на появилия се през втората част Аерон Зинга за 2:1.

Следващият мач на ЦСКА е домакинство на Арда в среща от XVIII кръг на efbet Лига. Двубой, който ще се изиграе на 26.11 от 12:45 часа на стадион „Витоша“.