ЦСКА 1948 отнесе съперника на ЦСКА-София в ЛК (ВИДЕО)

cska 1948 otbor
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 победи Сепси в контролна среща. „Армейците“ се наложиха с 3:1 над румънския тим, който пък е съперник на ЦСКА-София в Лига на конференциите. Това бе втора проверка в Словения за водения от Атанас Рибарски тим, след като в първата направи 1:1 с Марибор.

Сепси можеше да открие резултата в самото начало на мача. Оставеният непокрит в наказателното поле Йон Георге нанесе удар с глава, който обаче  премина покрай вратата.

ЦСКА 1948 поведе в 19-ата минута. Валентин Йосков бе фаулиран в наказателното поле от Михай Балаша и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Георги Русев бе точен за 1:0.

Сепси можеше да изравни светкавично. Мариус Стефанеску от ъгъла на вратарското поле опита да прехвърли излезлия да го пресрещне Наумов. Топката обаче мина малко над напречната греда.

В 27-ата минута Карагарен изстреля истински снаряд от 30-ина метра. Низкули обаче успя да избие.

Скоро след това шут на Емил Ценов от наказателното поле не намери целта.

В 34-ата минута Козмин Матей с чудесен удар от границата на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата на Наумов. Попадението обаче бе отменено заради игра с ръка на футболиста на Сепси.

В 41-ата минута „армейците“ удвоиха аванса си. Бирсент Карагарен с изключително прецизен изстрел от 25 метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

180 секунди по-късно ЦСКА 1948 оформи класиката в резултата. Карагарен намери в наказателното поле Неделко Пишчевич, който се освободи от двама съперници, след което не остави шанс за реакция на Низкули за 3:0. За сърбина това бе първо попадение с червената фланелка, при това още в дебютния му мач за родния тим.

В началото на втората част Гендаий Ганев се отличи с прекрасно спасяване след далечен изстрел на съперник.

„Армейците“ отговориха с далечен шут на Ценов, който не затрудни вратаря на Сепси.

Сепси намали изоставането си в 72-ата минута. Марио Рондон засече с глава центриране отляво за 3:1.

В 82-ата минута румънците можеха да върнат още едно попадение. Удар от наказателното поле на Виталий Дамашчан обаче премина на сантиметри от лявата греда.

Секунди по-късно Ганев се справи прекрасно, избивайки в корнер шут на останал сам срещу него противник.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 30. Стефан Цонков, 5. Елитон, 16. Том Рапнуи, 11. Бирсент Карагарен, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 13. Стоян Стоичков, 10. Георги Русев, 26. Валентин Йосков;

Сепси: 33. Роланд Низкули, 18. Павол Сафранко, 44. Михай Балаша, 10. Козмин Матей, 25. Богдан Отелица, 5. Джонатан Родригес, 6. Николае Паун, 13. Денис Чоботариу, 11. Мариус Стефанеску, 8. Йон Георге, 82. Бранислав Нинай.