0
DSC 9562
-
-

Поморие загуби домакинството си ЦСКА 1948. „Армейците“ стигнаха до пълен обрат и победиха с 2:1, след като още в 15-ата минута се озоваха в догонваща позиция. С успеха възпитаниците на Петко Петков се изравниха на третото място с Арда. За да изгледа двубоя на живо, на стадиона в Несебър бе дошъл и кметът на гр. Поморие – Иван Алексиев. Срещата пък бе повторен дебют начело на Поморие на Веселин Бранимиров.

В началото на мача Мариян Огнянов стреля от наказателното поле, но над вратата.

Поморие успя да поведе след четвърт час игра. Бекир Расим стреля мощно, но вратарят на гостите изби. При добавката обаче Милен Танев не сгреши на празна врата за 1:0.

В 35-ата минута Янко Сандански нанесе хубав удар, но Тодоров спаси. 5 минути по-късно голмайсторът на ЦСКА 1948 Андон Гущеров изстреля истински снаряд, но Тодоров се справи блестящо и изби отиващата под гредата му топка в корнер.

В 65-ата минута Андон Гущеров засече със странична ножица центриране отляво, но Тодоров с блестящ рефлекс плонжира и изби в корнер.

ЦСКА 1948 изравни в 74-ата минута. Андон Гущеров бе изведен сам срещу вратаря и изключително технично копна над него за 1:1.

Поморие почти веднага можеше да възстанови аванса си. Далечен изстрел на Милен Танев обаче профуча до лявата греда.

ЦСКА 1948 стигна до пълен обрат в 82-ата минута. Спас Георгиев центрира отдясно, а Чавдар Ивайлов засече с глава за 1:2.