ЦСКА 1948 обърна Ботев и е на крачка от бараж

0
botev plovdiv cska 1948 qnis karabeliov
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

ЦСКА 1948 победи Ботев с 2:1 след драматичен обрат. По този начин червените стигнаха до 7-ма позиция, която дава място за бараж за евроквота. Арда е на точка след тях.

В първия четвърт час от двубоя игровото темпо бе ниско, а чистите положения пред двете врати логично липсваха.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на ЦСКА 1948 в 27-ата минута, когато Кристиан Нвачукву центрира остро в наказателното поле на домакините, а Мартин Секулич остана на сантиметри от това да засече топката, но Петър Маринов го изпревари и изби.

Никола Илиев тръгна на самостоятелен рейд през средата на терена в 36-ата минута, като стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Матвей Игонен.

Мартин Секулич комбинира на двойно подаване с Янис Карабельов в 40-ата минута, след което овладя и стреля към долния ляв ъгъл на вратата, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на ЦСКА 1948, като това бе и най-опасното положение в двубоя до този момент.

След центриране в наказателното поле на Ботев Пловдив в 44-ата минута Евгений Сердюк стреля с глава, но прати топката над напречната греда на вратата, пазена от Матвей Игонен.

Ботев Пловдив започна по-активно второто полувреме, като „канарчетата“ успяха да поведат с първия точен удар в двубоя. В 50-ата минута Фаустас Степонавичюс, който бе позициониран по дясното крило, центрира топката към границата на наказателното поле, където Кристиан Нвачукву овладя и отправи мощен удар точно под гредата, преодолявайки Петър Маринов, за да изведе своя тим напред в резултата.

Мартин Секулич навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 61-вата минута, но ударът му премина над напречната греда на вратата.

Домакините пропуснаха златна възможност да изравнят в 75-ата минута, когато Талис отправи мощен удар към горния ляв ъгъл на вратата, но Матвей Игонен показа страхотен рефлекс и се намеси, избивайки топката в напречната греда. Последва добавка от страна на Педриньо, който обаче стреля над напречната греда.

ЦСКА 1948 успя да възстанови равенството в 80-ата минута, когато Педриньо центрира в дълбочина на втора греда, където Неделко Пишчевич надскочи Ехидже Окаки, за да отправи удар с глава. Топката рикошира в тялото на крайния бранител на Ботев и придоби такава траектория, че Матвей Игонен да няма шансове да отрази.

Педриньо получи топката по лявото крило на нападението на ЦСКА 1948 в 86-ата минута. Бразилецът навлезе навътре и шутира, но топката премина над напречната греда на вратата на гостите.

ЦСКА 1948 успя да осъществи пълен обрат в първата минута от добавеното време на мача, когато след центриране на първа греда в наказателното поле на Ботев Пловдив, Неделко Пишчевич надскочи Джон Емануел и прати топката в мрежата, превръщайки се в герой за своя тим.