ЦСКА 1948 обърна Берое и продължава напред за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
cska 1948 beroe (12)
-
-

ЦСКА 1948 е 1/4-финалист в турнира за Купата на България. В 1/8-финалиен мач, игран на стадиона в Бистрица, „армейците“ се наложиха с 2:1 над Берое, след като старозагорци поведоха в резултата.

Преди началото на мача Ивайло Чочев бе награден за своя мач №100 за „армейците“.

В 10-ата минута Педриньо стреля опасно от фал. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 29-ата минута удар на Ойос от границата на наказателното поле бе неточен.

Скоро след това старши треньорът на домакините Николай Панайотов извърши принудителна смяна. Том Рапнуи се появи в игра на мястото на Неделко Пишчевич, който очевидно имаше проблеми с лявото си рамо..

В 38-ата минута Педриньо центрира отляво. Топката обаче придоби странна траектория и бе на път да влети под гредата, но Ачинели все пак успя да избие в корнер.

5 минути по-късно Ивайло Чочев получи в наказателното поле. Ударът му встрани от точката за изпълнение на дузпа обаче бе твърде слаб и Ачинели улови без затруднения пред голлинията.

ЦСКА 1948 започна по-активно от своя опонент на старта на второто полувреме. В 48-ата минута Педриньо центрира на първа греда в наказателното поле на Берое, където Емил Ценов стреля с глава, но Ачинели показа добър рефлекс и отрази.

Берое успя да излезе напред в резултата в 53-ата минута. Енцо Ойос напредна през средата чрез дрибъл, след което отклони за Леандро Годой, който бе разположен вляво в наказателното поле на ЦСКА 1948 и с първото си докосване стреля, за да прати топката под плонжа на Даниел Наумов за 0:1.

Поради обилния снеговалеж малко след попадението на Берое, двата отбора заиграха с оранжева топка, която да се отличава на побелелия терен.

ЦСКА 1948 успя бързо да отговори на предизвикателството на Берое в 60-ата минута. „Червените“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Педриньо се нае с изпълнението и стреля към горния десен ъгъл, неоставяйки никакви шансове на Родриго Ачинели да отрази – 1:1.

В следващите минути играта бе спирана на няколко пъти, за да бъдат почистени очертанията на терена, но нито един от двата отбора не стигна до чиста ситуация пред някоя от двете врати.

ЦСКА 1948 имаше възможност да обърне събитията, след като Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, където Георги Русев продължи с глава за Педриньо, чийто удар обаче бе отразен от Родриго Ачинели в 82-ата минута.

ЦСКА 1948 осъществи обрата в 87-ата минута. „Червените“ получиха право да изпълнят фал на 3-4 метра пред наказателното поле. Ивайло Чочев с перфектен удар порази горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.