0
pomorie cska 1948 78
-
-

ЦСКА 1948 оглави еднолично класирането след убедителен успех над Поморие. „Армейците“ победиха с 5:1 на националния стадион „Васил Левски“ и продължават похода към елита без грешка – 5 победи от 5 мача. В герой за столичани се превърна головата им машина Андон Гущеров, който наниза 4 попадения.

Срещата беше изгледана на живо от наставника на Левски Петър Хубчев и от бившия нападател на „сините“ и ЦСКА Георги Чиликов.

Гущеров откри резултата още в 5-ата минута, след като засече центриране отдясно. 120 секунди Васил Шопов удвои аванса на домакините.

В 12-ата минута Поморие върна едно попадение. Милен Танев бе точен от дузпа.

В 19-ата минута Гущеров удари напречната греда греда на вратата на гостите, но след 2 минути възстанови аванса от два гола на ЦСКА 1948 – 3:1.

В 34-ата минута Гущеров вкара с глава за 4:1.

В 58-ата минута Шопов изведе Гущеров, който с четвъртото си попадение оформи крайното 5:1.