ЦСКА 1948 на 1/4-финал! Отстрани Ботев (Пд) след продължения (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: Ботев (Пловдив)
-
-

Ботев (Пловдив) загуби от ЦСКА 1948 в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България. На стадиона в Коматево, „канарчетата“ продължиха с лошото си представяне и отстъпиха с 1:2, след продължения. „Армейците“ пък продължават към 1/4-финалите.

Преди началото на мача бе почетен националният празник 3 март. Съперниците изслушаха химна на България.

В 9-ата минута Ботев бе много близо до откриване на резултата. Рабей стреля мощно от сериозна дистанция. Топката обаче срещна лявата греда.

120 секунди по-късно „канарчетата“ организираха отлична атака, в края на която топката бе подадена пред вратарското поле към Рабей. Ударът на последния бе отразен пред голлинията от Тодоров, но освен това бе отсъдено нарушение на футболиста на домакините срещу Лясков.

В 16-ата минута ЦСКА 1948 поведе. Димитър Митков открадна топката от Марио Младеновски, който след това фаулира опонента си в наказателното поле и главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа. От бялата точка Ивайло Чочев бе безкомпромисен за 0:1.

В 31-ата Реда Рабей стреля силно от наказателното поле, но над вратата.

120 секунди по-късно отново Рабей шутира от пеналта, но Димитър Тодоров направи решително спасяване. Топката стигна до Сисе, но добавката му бе избита пред голлинията от Лясков.

В 53-ата минута Ботев (Пд) изравни. Дебютантът Маркиньос отбеляза много красиво попадение, като от дъгата пред наказателното поле прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В 61-ата минута Шопов нанесе далечен удар, който Тодоров улови без проблеми.

В 77-ата минута ЦСКА 1948 по чудо не възстанови аванса си. Денислав Александров нанесе страхотен удар от въздуха, извън наказателното поле, с който обаче разтресе напречната греда. Топката се върна около точката за изпълнение на дузпа, където Димитър Митков я засече, правейки невероятен пропуск, пращайки я над опразнената врата.

До края на редовното време никой от двата отбора не стигна до нов гол и мачът влезе в две продължения от по 15 минути.

В 100-ата минута ЦСКА 1948 поведе отново. След центриране от фал, Димитър Митков засече с глава, намирайки долния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

В последната минута на първото продължение ЦСКА 1948 можеше да сложи точка на спора. Бастунов проби отдясно и намери на границата на вратарското поле Денислав Александров, Ударът на последния обаче бе отразен току пред голлинията от Аргилашки.

В 115-ата минута Ботев можеше да изравни. Венцислав Василев върна неумело към Тодоров. Атанас Илиев пресече подаването и стреля по диагонала, но покрай дясната греда.

240 секунди по-късно Току шутира от дъгата пред наказателното поле. Тодоров обаче плонжира и улови отиващата в долния му десен ъгъл топка.