0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 победи Хебър в първи мач от IV кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „армейците“ се наложиха с 1:0 като символични гости. По този начин селекцията на Любослав Пенев оглави класирането на родния футболен елит с 8 точки, една повече от Лудогорец, който в 21:00 ч. приема Спартак (Вн) и може да си върне лидерството.

ЦСКА 1948 поведе още в 10-ата минута. Топузов центрира отляво. Топката стигна във вратарското поле до Георги Русев, който от такова разстояние без проблеми порази целта за 0:1.

Хебър можеше да изравни след по-малко от 240 секунди. Пламен Крумов нанесе хубав удар от фал, който Наумов изби. Топката стигна до границата на наказателното поле, откъдето Мауро Секейра отправи бомбен шут, профучал обаче на сантиметри от лявата греда.

В 25-ата минута Алекс Колев стреля силно от дистанция, но Дебърлиев улови без затруднения.

В 36-ата минута ЦСКА 1948 по чудо не удвои аванса си. Топузов центрира отляво. Алекс Колев засече с глава от ъгъла на вратарското поле. Топката срещна дясната греда, удари се в гърба на Дебърлиев, „разходи“ се пред голлинията, но не пожела да я премине и бе изчистена.

240 секунди след това Топузов изстреля истински снаряд на 3-4 метра пред наказателното поле. Дебърлиев се разтегна максимално и успя с върха на пръстите на докосне топката, която след това срещна напречната греда и излезе в корнер.

Домакините опитаха да отговорят в 42-ата минута, но шут по диагонала на Михайлов мина далеч от лявата греда.

В последната минута на редовното време Охене нанесе плътен удар от дъгата пред наказателното поле. Дебърлиев обаче се разтегна максимално и успя да избие с една ръка отиващата в горния му ляв ъгъл топка.

В даденото 2-минутно продължение ЦСКА 1948 имаше още два отлични шанса. Първо шут на Алекс Колев бе спасен от стража на пазарджиклии. След това пък Георги Русев намери на ъгъла на вратарското поле Ангел Бастунов, който се освободи от защитник на домакините и стреля по диагонала, но над вратата.

В 50-ата минута Топузов центрира отляво, а Алекс Колев засече неспасяемо с глава от границата на вратарското поле. Попадението обаче бе отменено заради засада.