ЦСКА 1948 лети при Любо Пенев, национал се вихри с 4 гола! 10 „армейци“ прегазиха Ботев (Вр) и оглавиха класирането (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 победи Ботев (Вр) в мач от V кръг на Първа лига. На стадиона в Бистрица „червените“ се наложиха с 5:2. Възпитаниците на Любослав Пенев стигнаха до успеха, въпреки че играха един час с човек по-малко, след като Карлос Охене получи червен картон. Националът Ивайло Чочев пък се отличи с хеттрик. Трите точки позволиха на столичани да излязат поне временно на първо място във временното класиране, изпреварвайки с 1 точка Лудогорец, който обаче е с мач по-малко.

Двубоят бе изгледан на живо от националния селекционер на България – Младен Кръстаич.

Въпреки че домакините започнаха по-активно мача, първата опасност бе пред тяханта врата. В 10-ата минута Браян Переа изведе в наказателното поле Даниел Генов, който шутира по диагонала. Даниел Наумов успя да докосне с върха на пръстите топката, която премина покрай дясната му греда. Главният съдия обаче изглежда не забеляза намесата на вратаря и отсъди дузпа.

ЦСКА 1948 поведе в 20-ата минута. Рафаел Рафаел даде пас в наказателното поле. Топката стигна до Алекс Колев който я пусна успоредно на голлинията. Ивайло Чочев пък пред вратарското поле засече опразнената врата. Първоначално бе маркирана засада. След намесата на ВАР, обаче попадението бе зачетено – 1:0.

В 32-ата минута обаче ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Изритана топката се насочи към Чавдар Ивайлов. Карлос Охене се завъртя с лице към своя съперник и вдигна високо крак, който попадна в гърдите му. Първоначално главният съдия показа жълт картон за футболиста на домакините. След разглеждане на ситуацията с ВАР и след като лично Иво Андреев отиде до монитора, той промени цвета на картона на червен.

В 42-ата минута Рафаел Енрике изведе Георги Русев, който нахлу в наказателното поле, остана сам срещу вратаря и стреля, но покрай дясната греда.

180 секунди по-късно обаче ЦСКА 1948 удвои аванса си. Георги Русев си поведе отлично на гърди в централната част на терена, напредна мощно, излезе очи в очи с Красимир Костов и този път го преодоля за 2:0.

В 58-ата минута ЦСКА 1948 оформи класиката в резултата. Ивайло Чочев нанесе плътен удар от 12-13 метра. Топката се чукна в напречната греда и влетя в мрежата за 3:0.

В 72-ата минута „армейците“ можеха да стигнат и до четвърто попадение. След скоростна контра, Бастунов стреля с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но над напречната греда.

Това обаче се случи 10 минути по-късно. След центриране от корнер, Ивайло Чочев засече с глава от границата на вратарското поле, оформяйки своя хеттрик за 4:0.

В 86-ата минута Ботев все пак успя да стигне до гол. Главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа за врачани за съмнително нарушение на Реян Даскалов срещу Мартин Атанасов. От бялата точка Браян Переа стреля в средата на врата, Наумов успя да докосне топката, която все пак спря в мрежата му за 4:1.

В първите секунди на даденото продължение Браян Переа прати топката за втори път зад голлинията на Даниел Наумов. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След намесата на ВАР, обаче се установи, че такава няма, а голът бе зачетен за 4:2.

Веднага след изпълнението на центъра Ангел Бастунов получи в наказателното поле на гостите, където бе фаулиран от Мартин Атанасов, а главният съдия отсъди дузпа. От 11-те метра Ивайло Чочев реализира четвъртото си попадение в мача и оформи крайното 5:2.