ЦСКА 1948 громи, „червеното“ лъвче дебютира

0

ЦСКА 1948 победи със 7:0 Свобода Пещера в първото си пролетно домакинство. Най-хубавото нещо не беше дори резултатът, а красивите изпълнения. Головете бяха кой от кой по-хубав.

Петко Петков откри с глава в 17-ата минута след заучено разиграване от корнер с Хаджиниколов. До почивката по чудо резултатът се задържа.

След почивката армейското торнадо отвя за минути гостите. Комбинациите между резервата Томислав Павлов и Калоян Стефанов бяха смъртоносни. Последният изведе Хаджи сам срещу вратаря в 48-ата минута и халфът покачи на 2:0. Нов пас на Павлов към Стефанов изстреля крилото зад защитата. Калата подаде към Петко Петков и за тарана не беше трудно да отбележи за 3:0.

Гол номер 4 беше абсолютен красавец. Бранителят Евгени Гроздин се завъртя и от 22 метра прониза с левия крак вратата на Пещера точно до гредата.

Дойде часът на резервата Цаковски. Нападателят се разписа два пъти за 120 секунди. Първо чукна хитро топката покрай вратаря след индивидуален пробив. После беше изведен сам от Томислав Павлов и не сбърка с левачката, както отива на един номер 8 с червения екип.

Буквално в последните секунди дойде моментът и на Томи. Халфът изпълни брилянтен фаул от границата на пеналта за 7:0.

Интересно беше и извън терена. Лъвчето дебютира на мач и награди победителя в традиционната томбола между зрителите. Топка с автографи на футболисти и треньори спечели Пламен Йорданов, един от лидерите на старата врачанска агитка в сектор „Г“ и преподавател на тема „ЦСКА“ на куп известни тартори в сектора. Види се, не всички са внимавали. Но ги чака поправителен.

Уникалният тунел от платна с огромни снимки от историята и настоящето на ЦСКА посрещна зрителите и пожъна успех. Всички си направиха селфита и клипчета от невижданата по родните стадиони красота.