ЦСКА 1948 е сред най-трудните съперници за Левски в елита

0
levski cska 1948 rikardinio

Левски гостува на ЦСКА 1948 в мач от 16-ия кръг на Първа лига, което е старт на второто завъртане в шампионата. Двубоят в Бистрица е днес от 17:30 часа. Сините влизат в минорно настроение в мача, след като в последните пет срещи само веднъж се поздравиха с успеха – 1:0 над Черно море на „Герена“. Следващият съперник на столичани е един от най-неудобните за тима, като балансът помежду им е изравнен – по две победи и четири равенства, а само головата разлика е на сметката на Левски – 8:5. Ако се стигне до загуба днес, то сините ще имат негативен баланс срещу трети отбор в настоящия състав на първенството, което за клуб с амбициите на Левски е лошо. С по-добри показатели срещу столичани са ЦСКА-София и Лудогорец, като този с разградчани е катастрофален. В 38 мача в първенството сините са спечелили само четири, а загубите са 26. Сега Левски се намира в серия от 23 поредни двубоя, в които не познава вкуса на победата срещу орлите.

Но да се върнем към предстоящия опонент. В последните си 4 срещи с ЦСКА 1948 сините не са стигали до успеха, като загубиха две от тях. Още в първия кръг на този сезон тимът от Бистрица си тръгна с трите точки от „Герена“ след обрат от 0:1 до 2:1. Това се случи и в откриващия кръг на миналата кампания, когато сините бяха с човек повече цяло полувреме, но голът на Георги Русев в началото на втората част се оказа достатъчен ЦСКА 1948 да спечели трите точки. През миналото първенство двата тима завъртяха и две равенства. На 29 октомври 2022 година след здрава битка двубоят завърши при нулево реми. В плейофите на шампионата Левски обърна съперника си от 0:1 след гол на Ивайло Чочев още във 2-ата минута до 2:1 с попадения на Рикардиньо и Уелтън до 25-ата. Но в началото на второто полувреме Парвиз Умарбаев вкара и двата тима си разделиха по точка.

За последно Левски спечели срещу този противник на 26 февруари 2022 година. Тогава Димитър Костадинов даде аванс на сините в 23-ата минута с глава, а през второто полувреме Уелтън оформи крайното 2:0 в Бистрица. Преди това през 2021 година двата тима направиха две нулеви ремита. Първият мач между двата отбора бе на 19 септември 2020 година. На „Герена“ сините бяха безкомпромисни и поведоха рано с гол на скъпия Насиру Мохамед още в 6-ата минута – това бе и последното му попадение с екипа на Левски от трите си реализирани в 35 срещи. През второто полувреме Борислав Цонев с два гола (единият от дузпа) оформи класиката 3:0. Но като се вгледаме в статистиката, ще видим, че победите на сините са от първите съперничества с ЦСКА 1948, а в последните четири, както споменахме, тимът от Бистрица спечели два двубоя, а други два завършваха при равенства.

Левски в момента се намира в игрова криза и това ясно се вижда, но в днес може да изпадне в още по-неблагоприятна ситуация, защото при загуба от ЦСКА 1948 трети отбор ще има по-добри показатели от сините, което със сигурност няма да се приеме добре от феновете./ „Тема спорт“