ЦСКА 1948 е лесна хапка за Лудогорец, шампионите не изпускат върха

qkub piotrovski matias tisera
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец постигна рутинна победа с 2:0 срещу ЦСКА 1948 в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Шампионите по никакъв начин не бяха затруднени и дори можеха да постигнат и по-изразителен успех.

Единственият шанс в мача за ЦСКА 1948 бе в 33-ата минута. Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб, Парвиз Умарбаев добави, Серджио Падт спаси, а последвалият изстрел, отново на Умарбаев, прелетя над вратата.

В 42-рата минута Лудогорец поведе с 1:0. Руан Секо проби и центрира на втора греда, а след лек рикошет топката се озова на главата на Аслак Фон Витри, който от близка дистанция заби в мрежата за 1:0.

Преди началото на второто полувреме Реян Даскалов получи жълт картон, след като влезе в пререкание с привържениците на Лудогорец, настанени в Сектор „В“.

Малко след началото на втората част Петър Маринов увисна при подаване от десния фланг, а Якуб Пьотровски засече от близка дистанция, но не успя да уцели опразнената врата.

В 53-ата минута Рик Джонатан проби добре по левия фланг и нанесе удар към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов, Бърнард Текпетей отправи добавка, а след рикошет в бранител на гостите топката излезе в корнер.

При последвалия ъглов удар Тодор Неделев центрира на първа греда, където Якуб Пьотровски направи залъгващо за отбраната на ЦСКА 1948 движение, с което си освободи пространство и засече с глава, пращайки топката във вратата на Петър Маринов.

В 63-ата минута Тодор Неделев центрира на първа греда от корнер, Якуб Пьотровски свали топката за Руан Секо, който направи фрапантен пропуск и стреля вляво от вратата на Петър Маринов.

Рик Джонатан проби по левия фланг в 83-ата минута и нанесе удар от около 20 метра, но Петър Маринов изби.

ЦСКА 1948 завърши мача с един точен удар – този в 33-ата минута.

С тази победа Лудогорец е лидер с 51 точки, колкото има и Черно море, а ЦСКА-София остава трети с 48 точки. ЦСКА 1948 е шести с 37 точки.