ЦСКА 1948 би Лудогорец в дербито на Елитната група

0
tsska 1948 17

ЦСКА 1948 спечели дербито на втория кръг в Елитната група до 17г. срещу Лудогорец с 3:1. Срещата започна равностойно и головите ситуации липсваха. В 27-ата минута ЦСКА 1948 поведе. Деян Кирилов засече с глава центриране от корнер и даде преднина на отбора си. Лудогорец отговори с удари на Елисей Съров и Филип Гигов, но изстрелите им не намериха очертанията на вратата. Минута преди края на полувремето гостите все пак изравниха. Попадението отново падна след корнер, Александър Валеков с глава не остави шансове на вратаря на ЦСКА 1948.

Така полувремето завърши при резултат 1:1 Втората част започна перфектно за “червените”. Още в първата минута поведоха отново след гол на Самуил Мечев. В 50-ата резултатът стана 3:1. Марто Бойчев се озова на точното място след избита топка от вратаря и я прати в мрежата на Лудогорец. “Зелените” бяха близо до намаляване на резултата 20 минути преди края, но стражът на ЦСКА 1948 Преслав Калбанов се отчете със страхотна намеса. До последния съдийски сигнал повече попадения не паднаха. Така новакът в Елитната група до 17г. записва втора поредна победа и след два кръга е с пълен актив, докато Лудогорец остава с 3 точки.