Цецо Соколов спечели БГ дербито в Русия

0

Бившият вече капитан на България Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) записаха четвърта победа в руската Суперлига. Воденият от Константин Брянский тим се наложи над Зенит (Санкт Петербург) с 3:1 (25:23, 25:17, 21:25, 25:22) в мач от пети кръг на шампионата.

Динамо е трети в таблицата с 12 точки (4 победи, 1 загуба), Зенит е седми с 9 точки и същия баланс.

Цветан Соколов бе титуляр в първите две части, след което се появи на терена за кратко в четвъртия гейм. За времето си на терена диагоналът записа 10 точки (2 блокади). Най-резултатен бе Антон Семишев с 16 точки (3 аса, 2 блокади), с 12 точки приключи Дмитри Жук (3 блокади). За съперника Дмитри Ковальов записа 13 точки (4 аса, 1 блокада), 12 точки добави Максим Космин (1 ас, 3 блокади).

В следващия кръг Динамо среща Белогорие (Белгород), на 19 ноември (неделя) в 16:00 ч. б.в. Зенит излиза срещу Локомотив (Новосибирск) в 13:30 ч.