Цецо Соколов и Лубе започнаха с победа плейофите в Италия

0
CECO SOKOLOV
-
-

Българският национал Цветан Соколов беше най-резултатен с 24 точки при победата на Кучине Лубе с 3:2 (25:22, 21:25, 25:16, 21:25, 15:13) срещу Модена в първия мач от полуфиналите на италианското волейболно първенство. Домакин на следващия мач на 1-ви април ще бъде отборът на Модена, чийто треньор е Радостин Стойчев.

Мачът започна отлично за Лубе, който поведе с 8:4 до първото техническо прекъсване, след като Соколов направи дълга серия на сервис и дори записа два аса. Модена се доближи до Лубе при 20:19 в полза на домакините, но Соколов направи нови два аса и реши изхода на първия гейм, в който отбеляза осем от 25-те точки за своя тим.

Модена изравни след 25:21 във втория гейм, а Кучине Лубе спечели първите пет точки в третия. Удар в мрежата на Бруно Резенде даде аванс от 11:5 на домакините и те в крайна сметка спечелиха частта с 25:16. В нейното начало Соколов допусна две грешки в нападение, но след това българският диагонал заигра на обичайното си високо ниво и отбеляза пет точки.

Модена изпрати мача в тайбрек с ново 25:21 в четвъртия гейм. В решаващата последна част гостите успяха да поведат на два пъти в резултата, но в крайна сметка Лубе спечели с 15:13.