Цървена звезда излъга Лудогорец в Разград

0
Снимка: twitter.com/crvenazvezda_en

Лудогорец загуби домакинството си на Цървена звезда във втори мач в група „F“ на Лига Европа. На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград „орлите“ отстъпиха с 0:1. Възпитаниците на Валдас Дамбраускас завършиха двубоя с човек по-малко, след като в 77-ата минута Сисиньо получи червен картон.

Първото полувреме не предложи почти нищо интересно. Играта бе равностойна, а съперниците си размениха едва по едно по-опасно положение.

Лудогорец имаше отличен шанс след само 90 секунди игра. Текпетей се озова сам срещу вратаря на ъгъл на наказателното поле. Попович обаче отрази удара.

Цървена звезда пък пропусна великолепна възможност в 29-ата минута. Бен бе изведен сам срещу Кахлина, опита да го премине, но си затвори ъгъла и стреля неточно.

Втората част отново премина при равностойна игра. Цървена звезда обаче поведе в 64-ата минута. Канга получи малко случайно на дъгата пред наказателното поле и с мощен изстрел от движение намери горния ляв ъгъл на вратата на Кахлина за 0:1.

240 секунди по-късно Лудогорец по чудо не изравни. Текпетей изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Попович само изгледа топката, която обаче разтресе напречната греда.

В 76-ата минута гостите можеха да сложат точка на спора. Кахлина обаче, с прекрасна намеса, спаси удара на останалия очи в очи с него Бен.

Само 60 секунди по-късно положението на „орлите“ се утежни още повече. Сисиньо извърши нарушение пред собственото си наказателното поле срещу Павков, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки че остана с човек по-малко, в 80-ата минута Лудогорец пропусна невероятен шанс да изравни. Еракович върна слабо към вратаря си. Мавис Чибота се възползва от това, отскубна се сам срещу Ппович и стреля покрай него. Топката обаче „облиза“ лявата греда.