Царско село вярва в спасяването, след като записа първа победа като гост, удряйки Пирин

0
Снимка: fctsarskoselo.com

Царско село продължава да вярва в запазването на своя елитен статут, след като постигна първа победа като гост началото на сезона, надделявайки с 2:0 в Благоевград срещу Пирин.

В 10-ата минута Антон Карачанаков отправи диагонален удар по посока на вратата на Царско село, но Хадим Ндиае успя да се намеси и да избие. Две минути по-късно далечен шут на Спас Георгиев премина високо над напречната греда.

Царско село направи много голям пропуск в 27-ата минута, когато Жереми Петрис центрира остро в наказателното поле на Пирин, където топката стигна на втора греда до Венцислав Христов. Бившият нападател на Левски бе сам на празна врата, но стреля в десния стълб, а след това топката рикошира в него и излезе в аут.

Пирин след това организира добра атака. Стилиян Николов изведе Антон Карачанаков в наказателното поле на Царско село, но той стреля слабо и право в ръцете на Хадим Ндиае.
Пирин можеше да накаже груба грешка в състава на Царско село в 31-ата минута. Реди Каса върна назад една топка, но много неточно, извеждайки Преслав Йорданов в наказателното поле на гостите. Нападателят стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Ндиае.

Царско село поведе с 1:0 в 40-ата минута, когато Николай Бодуров допусна много груба грешка, подценявайки една ситуация. Той изчисти топката в Лукас Мартинс, който напредна и излезе сам срещу Янко Георгиев, след което стреля покрай вратаря на Пирин за 1:0.

Царско село удвои своята преднина в първата минута на добавеното време на първата част, когато Валентино Пулиезе центрира в наказателното поле на Пирин, където Венцислав Христов бе изпуснат от защитата на домакините и с глава вкара топката във вратата на Янко Георгиев.

Пред Станислав Костов се откри добра възможност в 76-ата минута, но ударът му бе блокиран от защитник на Царско село малко пред голлинията.

Пред Абу се откри чудесна възможност в 83-ата минута и стреля от границата на наказателното поле на Пирин, но над напречната греда в аут.

В 85-ата минута Иван Таеев изскочи сам срещу Ндиае, но не успя да го преодолее, а след това бе маркирана засада.

С тази победа Царско село събра актив от 19 точки и вече е само на три от Ботев Враца, а Пирин е с 27 точки на единадесетото място.