Царско село удари Черно море с дузпа в добавеното време(ВИДЕО)

0
-
-

Царско село и Черно море завършиха при резултат 1:0 в първия мач от 8-ия кръг на efbet Лига.Победата за възпитанициет на Любо Пенев дойде след дузпа в добавеното време.
Мачът започна с лек домакински натиск, който доведе до два поредни корнера в рамките на една минута пред вратата на Иван Дюлгеров. И при двете центрирания в наказателното поле на Черно море не последва нищо интересно.

В 12-ата минута домакините сами си създадоха неприятности, след като не успяха да изнесат топката и сами „подариха” корнер на гостите. След центрирането в пеналта, Дани Кики овладя на границата на наказателното поле и стреля с левия крак, но твърде слабо и в ръцете на Джони Пласид.

Малко по-късно, отново отбраната на домакините действа колебливо. След поредица от грешки, топката попадна в непокрития Илиан Илиев, който пробва изстрел, но ударът му също не се получи и не затрудни стража на „царете”. В 20-ата минута Черно море бе много близо до откриването на резултата. Илиан Илиев намери Мариас Курьор отляво, който се опита елегантно да прехвърли вратаря на домакините, но топката мина на сантиметри от вратата.

При една от поредните атаки на „моряците”, гостите имаха претенции за дузпа, които обаче останаха неуважени от рефера Никола Попов. Дани Кики навлезе в наказателното поле, където бе пресрещнат от Иван Бандаловски. Бранителят на Царско село игра първи с топката, но след това се сблъска сериозно с нападателя на Черно море.

Минута преди почивката Царско село отправи първия си точен удар в мача, който бе дело на капитана Реян Даскалов. Той стреля силно от близо 20 метра, но Иван Дюлгеров успя да отрази. В 75-ата минута опасен пробив на Будинов отдясно завърши с центриране в наказателното поле, но Дюлгеров успя да избие топката. Тя обаче попадна в краката на Дилан Мертенс, който от близка дистанция шутира, но вратарят на гостите отново спаси.

10 минути преди края Курьор остана очи в очи с вратаря след извеждащ пас на Илиев, но ударът му отново прехвърли вратата.

В 91-ата минута Иван Дюлгеров направи много груба грешка при центриране от левия фланг. Стражът изпусна топката, след което фаулира Гианис Геролему, което доведе до отсъждането на дузпа. Зад топката застана Мирослав Будинов, който превърна 11-метровия наказателен удар в гол.