Царско село с престижна победа! Удари тима на Хичо и бивш ас на ЦСКА

0
-
-

Царско село постигна престижна победа срещу представителя на руския елитен футбол Урал Екатеринбург. Футболистите на Никола Спасов спечелиха с 1:0, като изнесоха много силен мач и впечатлиха всички зрители на контролата в Кипър.

Единственото попадение в срещата падна в 60-ата минута и бе дело на Андерсон Кордейро. Бразилецът направи изключително силно второ полувреме и направо развинти защитата на руснаците. Титуляри за Урал започнаха Николай Димитров-Хичо и бившият футболист на Литекс и ЦСКА Петрус Бумал.

Титуляр за Царско село започна намиращият се на проби бразилец Октавио Мантека, който остави добри впечатления с изявите си.

Първото полувреме бе доста равностойно, а единственият точен удар в очертанията на една от двете врати бе дело на Дилан Бахамбула в 22-ата минута, но стражът на руснаците спаси.

Втората част бе доста по-любопитна от към създадени положения. Футболистите на Урал започнаха полувремето по-настървено и създадоха няколко голови положения, които бяха отразени от Джони Пласид.

В 50-ата минута „царете“ направиха бърза контраатака, но Андерсон не успя да я завърши успешно. Той стори това след 10 минути, когато отново без изведен от дясно. Бразилецът залъга футболист на Урал, нагласи си топката на левия крак и с хубав удар от границата на наказателното поле я вкара в мрежата на руския тим.

Няколко минути по-късно се откри добра възможност пред Георги Минчев, но той пропусна. В 83-ата минута Андерсон даде добър пас към Минчев във вратарското поле, но нападателят не успя да засече топката. Три минути по-късно Царско село можеше да удвои преднината си, но Уесли Ната пропусна 100-процентово голово положение.

Противно на логиката Урал можеше да изравни в 90-ата минута, но Джони Пласид отчая нападателите на руснаците с ново чудесно спасяване.

Лошата новина за Царско село бе контузията на Густаво Карбониери. Той се появи на терена в началото на второто полувреме, но излезе само след 5 минути игра поради проблем в коляното.

ЦАРСКО СЕЛО – УРАЛ 1:0
1:0 Андерсон Кордейро (60)

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Мартин Кавдански (46 – Густаво Карбониери)(51 – Румен Гьонов), Шарлестон, Антонио Георгиев (77 – Мирослав Будинов), Дилан Бахамбула, Уесли Ната, Октавио Мантека (77 – Илия Джамов), Антон Карачанаков (46 – Андерсон Кордейро), Георги Минчев