Царско село с класика срещу Етър(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Царско село победи с 3:0 Етър в последния двубой от първия кръг на efbet Лига. В 20-ата минута Андерсон Кордейро откри резултата, а в 47-ата минута Антонио Георгиев удвои. В 54-ата минута Пламен Крачунов бе изгонен за втори жъълт картон и остави Етър с 10 души. В 67-ата минута Иван Скерлев си отбеляза автогол.

Първият шанс за нещо по-интересно се откри още във втората минута и бе на сметката на домакините. Андерсон Кордейро успя да получи топката на границата на наказателното поле отляво и опита силен удар, който обаче премина над вратата на Етър.

Само минута след това възпитаниците на Любослав Пенев пропуснаха най-чистата възможност до момента. Божидар Васев преодоля съперник и след това качи топката на главата на Галчев, който обаче прати топката малко встрани от вратата на Христо Иванов. Натискът на Царско село даде резултат в 20-ата минута, когато домакините поведоха. Отбраната на Етър не успя да изчисти добре топката след едно центриране отляво и тя стигна до Андерсон Кордейро, който бе оставен съвсев сам и със силен удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Иванов – 1:0.

Само две минути след попадението домакините можеха да нанесат и втори удар. Божидар Васев центрира в наказателното поле, където Сисе бе оставен непокрит от защитата на „болярите“. Нападателят изпревари вратаря Иванов и стреля с глава, но над вратата.Малко след половин час игра се откри пореден шанс за домакините. Мирослав Будинов спечели един двубой във въздуха срещу Пламен Крачунов, след което пое топката и стреля опасно, но вратарят Христо Иванов бе на своето място и изби в ъглов удар.

Първата ситуация пред вратата на Царско село дойде в 35-ата минута, когато Милчо Ангелов добре комбинира с Кольо Станев отдясно на пеналтерията. Последният пое топката и стреля силно, но над вратата на Михаил Иванов.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за домакините – с ново попадение. Борис Галчев предостави отлично центриране от пряк свободен удар в наказателното поле, където Антонио Георгиев засече с глава във вратата на „болярите“ – 2:0.“Царете“ продължиха да са по-добрия отбор и в 53-ата минута удариха греда. Божидар Васев проби добре отляво и центрира в наказателното поле, където Мирослав Будинов стреля с глава, но топката се отби от гредата.

Само минута след това гостите останаха и с чвек по-малко. Втори жълт картон само в рамките на седем минути получи Пламен Крачунов, което значеше червен.
В 62-ата минута Етър създаде най-чистата си ситуация в срещата досега Кольо Станев получи топката отдясно и центрира към далечната греда, където бе Милчо Ангелов. Нападателят шутира, но Михаил Иванов успя да спаси по брилянтен начин. Последва добавка на Ангелов, но отново вратарят успя да отрази удара.
Пет минути по-късно резултатът стана класически. Резервата Стефан Христов успя да засече с глава центриране в наказателното поле, но топката срещна гърба на Скерлев и влезе във вратата му – 3:0.