0
Снимка: Царско село
-
-

Царско село приема днес Локомотив София и ще опита да сложи край на кошмарната си серия. В последните си 7 мача тимът има едно равенство, последвано от 6 поредни загуби. За последно царете спечелиха с 1:0 на 20 август – с 1:0 у дома срещу Арда. Единственото попадение в срещата реализира Васил Шопов, който бе точен в 50-ата минута.

От онзи двубой до днес изминаха точно 2 месеца и 2 дни. А в този период Царско село вкара един-единствен гол, пише „Тема спорт“. Затова не е и чудно, че отборът е закотвен на последно място в класирането на Първа лига. Царете се разписаха единствено при домакинското поражение с 1:2 от ЦСКА-София. Тогава точен бе Лукас Диас. Той направи 1:1, но до края отборът не успя да удържи точката. Малко по-късно Антони Здравков бе освободен, за да се завърне начело на състава Любослав Пенев. В първия мач на Ел Голеадор обаче Царско село катастрофира срещу Лудогорец – 0:4 в Разград.

Ако трябва да обобщим, головата немощ на царете не само ги прати на последно място в подреждането, но доведе и до отпадането им от третодивизионния Левски Крумовград за Купата на България – 0:1 след продължения.

Статистиката пък сочи, че от гола на Васил Шопов на 20 август, за 700 минути (11 часа и 40 минути) тимът е реализирал само още 1 попадение.