Царско село повлече Пирин със себе си в битките за оцеляване! Арда оцеля (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fctsarskoselo2015

Царско село завърши редовния сезон на Първа лига с победа. „Царете“ се наложиха с 1:0 като домакини на Пирин (Бл). Така „орлетата“ остават в долната четворка на втората осмица и ще се борят за своето оцеляване. В тази група са и столичани. Арда пък си запази елитния статут и за следващия сезон.

В 25-ата минута Царско село поведе. Венцислав Христов центрира остро от фал. Никой обаче не успя да играе с топката, което заблуди Янко Георгиев, който само я изгледа как спира в мрежата му за 1:0.

В 39-ата минута Пирин организира най-добрата си атака. Александър Дюлгеров центрира в наказателното поле, а Спас Георгиев продължи с глава към Иван Тасев. Последният обаче от близка дистанция не успя да изравни резултата.

В 55-ата минута Станислав Манолев стреля от границата на наказателното поле, в което Джереми Петрис блокира топката. Гостите поискаха дузпа за игра с ръка на футболиста на Царско село, но такава не последва.

В ответната атака Царско село по чудо не удвои аванса си. Първо Крумов стреля с глава, Янко Георгиев някак успя да отклони топката, която срещна лявата греда. Мартин Кавдански направи добавка от вратарското поле, но той пък разтресе напречната греда.

В 72-ата минута Пирин можеше да изравни. Антон Карачанаков шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри от лявата греда.