Царско село повали в 90-ата минута 10 от ЦСКА-София! Гидженов си забрави картоните (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София загуби гостуването си на Царско село в мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадион „Царско село“, възпитаниците на Антони Здравков се наложиха с 2:1.

Не бе изминала и минута, когато Реян Даскалов нанесе силен удар от дистанция. Топката обаче премина над вратата. Малко по-късно Ален Стеванович също се пробва от разстояние, но не успя да затрудни Бусато.

Царско село поведе още в 8-ата минута. Петър Занев фаулира отскубващия се сам срещу вратаря Стефан Христов. Главният съдия отсъди дузпа и показа жълт картон на „червения“ капитан. Димитър Костадинов изпълни удара от бялата точка технично и топката влетя в средата на вратата за 1:0.

ЦСКА-София отправи първия си удар по посока вратата на домакините чак в 24-ата. Той бе на Амос Юга от много далечна дистанция и единствено за статистиката. Малко след това пък Смоленски стреля високо над вратата.

В 34-ата минута положението на ЦСКА-София се утежни. Ален Стеванович проби мощно от собствената си половина. Пред наказателното поле на съперника премина покрай Занев, който обаче го фаулира, преди да остане сам срещу вратаря. За провинението си капитанът на „червените“ получи втори жълт и съответно червен картон. От фал Димитър Костадинов насочи в долния десен ъгъл на вратата, но Бусато успя да изби в корнер.

120 секунди по-късно Стеванович бе заменен принудително, след като при нарушението на Занев получи контузия. На негово място в игра влезе Емануил Манев.

В началото на втората част Стефан Христов засече центриране отляво на Ивайло Марков, но топката премина покрай вратата.

В 57-ата минута Дилан Мертенс бе изведен на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му обаче профуча покрай дясната греда.

В 64-ата минута стана сериозен куриоз. Главният съдия Радослав Гидженов тръгна да показва жълт картон на Ивайло Марков, но се оказа, че си е забравил картоните. Наложи се на четвъртия арбитър Иво Андреев да му даде край тъчлинията, след което футболистът на Царско село официално бе декориран.

Четвърт час преди края ЦСКА-София изравни. След центриране от фал, Бисмарк Чарлс засече с глава, пращайки неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:1. Това бе дебютен гол в първенството за „червения“ нападател.

В последната минута на редовното време Царско село стигна до победата. След центриране от фал, защитата на гостите не успя да изчисти добре. Топката стигна пред дъгата на наказателното поле до Реян Даскалов, който засече от въздуха, вкарвайки много красиво попадение за 2:1.