Царско село потроши гредите, Славия взе първа победа (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Славия постигна първа победа през настоящия сезон на родния футболен елит. На собствения си стадион в „Овча купел“, „белите“ се наложиха с 1:0 над Царско село в мач от седмия кръг. Гостите могат да съжаляват за загубата, след като при резултат 0:0 на два пъти удариха гредите.

В 12-ата минута Лука влезе в наказателното поле на на домакините и стреля, но право във вратаря.

В 27-ата минута, след центриране от корнер, Мартин Кавдански засече с глава. Топката обаче срещна дясната гредата.

В 45-ата минута отново малшансът попречи на „царете“ да поведат. Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но топката разтресе напречната греда. При добавката Андерсон Кордейро насочи към долния ляв ъгъл на вратата, но Стергиакис плонжира и изби.

В 55-ата минута Атанас Кабов нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Пласид обаче успя да избие отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 66-ата минута Карабельов стреля мощно от границата на наказателното поле, но право в Пласид.

В ответната атака пък Емануил Манев насочи топката към дясната сглобка на вратата. Стергиакис обаче завиден рефлекс и изби в корнер.

В 72-ата  минута Славия поведе. След центриране отдясно, Филип Кръстев засече с глава от границата на вратарското поле за 1:0.

В 86-ата минута Царско село можеше да изравни. Гианис Геролему получи на границата на наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл. Стергиакис обаче показа страхотен рефлекс и изби.