Царско село падна от отбор от Втора лига у дома

0

Марек победи като гост елитния Царско село с 2:1 в последната си контролна среща преди подновяване първенството на Втора лига. Дупничани поведоха в края на първото полувреме и вкараха победен гол в последната минута.

Царско село започна по-силно мача и пропусна няколко чисти голови положения. Първо в 12-ата минута Алесандро Мартела бе близо до гола, но защитник на Марек изби от голлинията. Само 3 минути по-късно Седрик Коломбо стреля силно от чиста позиция, вратарят изби, топката попадна у Масела, който я вкара, но реферът маркира засада. Само минута по-късно Венци Христов уцели гредата.

Първата добра възможност за Марек бе в 32-ата минута, когато Иван Дерменджиев изби шут на Георги Божилов. В последната минута на първото полувреме гостите изпълниха ъглов удар.

Антонио Арсов свали топката с глава и Росен Йорданов успя да я бутне в мрежата за 0:1.В 61-ата минута Седрик Каломбо проби опасно, центрира успоредно на вратата на дупничани, но Масела и Андрей Йорданов се разминаха с топката. В 80-ата минута резултатът стана 1:1. Копола стреля силно, стражът на Марек изби, а Юсуфа Яфа насочи топката към мрежата. Защитник на гостите достигна до нея и я изби. След това обаче Каломбо се добра до кълбото и изравни. В 90-ата минута гостите вкараха победен гол. След центриране отляво дошлият от Славия Димитър Ненчов с глава успя да насочи топката във вратата на Дерменджиев.

Първенството на Втора лига се подновява на 19 февруари, когато Марек гостува на първия във временното класиране Спартак (Вн). Последната контрола на Царско село пък ще бъде във вторник срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов“.