Царско село много лесно капитулира срещу Локомотив Пловдив

0
-
-

Локомотив Пловдив се наложи с категоричното 4:0 срещу Царско село в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. „Смърфовете“ можеха да постигнат още по-убедителен успех.
Локомотив Пловдив поведе в 36-ата минута. Димитър Илиев центрира в наказателното поле на Царско село, където Бирсент Карагерен не можа да засече топката, но зад него Румен Гьонов заби топката в собствената си мрежа.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за Локомотив. В 48-ата минута след слабо изчистване с глава на защитник в “червено” топката попадна на крака на Анте Аралица, който стреля силно, но покрай вратата.

Съдията Георги Давидов свири дузпа за Локомотив Пловдив в 53-ата минута, след като Мартин Кавдански фаулира Диниш Алмейда в наказателното поле на Царско село. Наказателният удар бе реализиран от Димитър Илиев и Локомотив Пловдив поведе с 2:0.

Локомотив Пловдив направи резултата 3:0 в 55-ата минута. Димитър Илиев подаде за Бирсент Карагарен, който центрира по земя на втора греда, където Анте Аралица от няколко метра реализара.

Футболистите на Локомотив Пловдив направиха много сериозен пропуск в 61-ата минута. След центриране от корнер Диниш Алмейда свали топката с глава, където на втора греда бе Анте Аралица, който не успя уцели очертанията на вратата на Джони Пласид от близо.

В 74-ата минута Димитър Илиев подаде за Анте Аралица, който с едно докосване продължи за Йосип Томашевич, а той стреля силно, но Джони Пласид успя да докосне топка и да я отбие в напречната греда. Минута по-късно Аралица изведе Карагарен, който стреля силно в долния ляв ъгъл на Пласид. Стражът на Царско село обаче спаси
Локомотив Пловдив вкара четвърти гол в 83-ата минута. Димитър Илиев даде пас за Николай Николаев, който намери Анте Аралица в наказателното поле, а той отбеляза, но бе в положение на засада, която не бе маркирана.

Локомотив Пловдив е трети с 45 точки, колкото има и вторият Левски, но „сините“ са с по-добри показатели в директните мачове. Царско село е десети с 19 точки.