Цар Иван поведе дубъла на Етър към поредна победа

0
etar 2 dubal
Снимка: etarvt.bg

Дублиращият отбор на „Етър“ грабна трета поредна домакинска победа, като удари с 3:1 „Партизан“ (Червен бряг). Успехът затвърди позициите на младите „боляри“, които изпреварват вече с 5 т. „Локомотив“ (Дряново), завършил 1:1 у дома с „Боруна“ (Царева ливада).

Двата отбора направиха бърз и открит, приятен за гледане мач, в който „виолетовите“ имаха подчертан превес. Тон за успеха даде опитният Иван Петков, който откри още във 2-ата минута. След заучено изпълнение на корнер последва центриране и Цар Иван с глава вкара един от типичните си голове за 1:0. Надмощието продължи и в 19-ата минута Траян Димитров отляво пусна пред вратата на Кристиян Димитров, който от чиста позиция направи резултата 2:0.

Гостите обаче върнаха интригата с попадение на Милен Тонев в 24-ата минута – 2:1. До почивката етърци имаха още три възможности. Първо силен удар на Траян Димитров бе уловен от вратаря. В 32-ата минута Атанас Атанасов бе изведен от Кристиян Кънчев и центрира прецизно пред вратата на Иван Петков, който обаче се размина с топката. В края на полувремето пък Кристиян Димитров директно от корнер принуди вратаря Стоименов да спасява.

И след почивката силната игра продължи. Отново Атанас Атанасов отдясно намери отлично Димитър Колев, който прати топката в напречната греда. В 73-ата минута направилият силен мач Атанасов отново центрира и Калоян Ненчев с удар от въздуха напълно реши мача. Пак Ненчев с хубав удар принуди вратаря да лови. Десет минути преди края Север Алиев получи втори жълт и червен картон, но макар и в намален състав, етърци не дадоха никакви шансове на гостите.

„Етър-2“: Христо Иванов, Росен Върбишки, Исмаил Ибрямов, Север Алиев, Ивелин Иванов, Кристиян Кънчев, Атанас Атанасов, Димитър Колев, Кристиян Димитров, Траян Димитров, Иван Петков.