Трима големи грешници за „червената“ загуба

0
Снимка: cska.bg
-
-

След подобни загуби, като тази на ЦСКА-София от Заря Луганск, горчи. Причините са много – липса на късмет през първото полувреме, слаба игра през второто, очевадни грешки на Мухар и Бусато при гола на Саядманеш и за капак отвратителни съдийски отсъждания от австриеца Мануел Шютенгрубер, който сякаш не искаше ЦСКА-София да стигне до реми.

Но да започнем едно по едно. „Червените“, както и при домакинството на Бодьо/Глимт, започнаха вихрено в първите 30 минути. Срещу Заря натискът дори беше още по-силен, но това не доведе до нищо. Всъщност всичко щеше да е различно, ако Вилдсхют най-после бе счупил каръка и бе отбелязал попадение. Жорди Кайседо му даде страхотен пас, но нидерландецът отново пропусна. За кой ли път… Този футболист по никакъв начин не оправдава доверието, което Стойчо Младенов му има. А настроението на феновете срещу него вече не е тайна. Но дори след пропуска на Вилдсхют, ЦСКА-София пак държеше мача под контрол. Кайседо на два пъти се размина с топката, веднъж пък Томас Лам можеше с глава да вкара. Но не – топката не влизаше. И сякаш нещо се случи на почивката. Може би Стойчо Младенов смяташе, че украинците ще продължат да стоят прибрани отзад и ще си чакат за равенството. Но това не се случи. Играта на Заря се промени изцяло, което е показателно, че техният треньор Виктор Скрипник е повишил тон в съблекалнята и е дал точните указания. Украинците започнаха да пресират дълбоко, „червените“ се огънаха и в крайна сметка без гостите да имат чисто положение, стигнаха до гол. За него основна вина имат двама човека – Мухар и Бусато. Не е нормално дефанзивният халф да не „бие“ иранеца Саядманеш в тази ситуация. И не е нормално на Бусато да му вкарат от там. Много грешки за кратко време, което доведе до гол за Заря.

Но това не беше всичко. Най-лошото предстоеше. И то имаше лице – австрийският рефер Мануел Шютенгрубер. Каквото и да се беше случило, този човек нямаше да даде дузпа за ЦСКА-София. Баи е съборен – няма нищо. Един украинец играе с ръка – няма нищо. Друг украинец играе с ръка – пак няма нищо. Е, това не е нормално. И преди 2 години, когато „червените“ пак паднаха от Заря, пак имаше съдийско безчинство. Въпросът е защо? Защо този човек, отрязал главата на Лудогорец срещу МОЛ Види преди 3 години, когато изгони Върджил Мисиджан, пак получи наряд на български отбор и пак си правеше каквото поиска. Няма как да не отбележим, че ЦСКА-София не е получавал дузпа в евромач на „Васил Левски“ от над 35 години! Това са 27 мача! Тогава Лъчо Танев бележи от бялата точка при успеха с 2:0 над Вакер.

В статистиката обаче остава резултатът, без значение как се е стигнало до него. А с тази една точка от три срещи ЦСКА-София много, ама много трудно ще успее да прескочи групата си. Почти невъзможно е. Но въпреки това е длъжен да се бори до самия край, защото всеки гол и всяка точка носят пари и самочувствие.