Треньорът на Уругвай: Важното е, че бихме

0
1529077766gettyimages 975134378

Треньорът на Уругвай Оскар Вашингтон Табарес коментира победата с 1:0 над Египет. Успехът дойде в последните минути, но специалистът каза, че най-важни са трите точки, а начинът, по който са постигнати.

„Уругвай не беше печелил първия си мач на Световно първенство от 1970 година. Тази „традиция“ вече е в миналото и желанието ни е да продължим с победите и в следващите мачове. Борихме се до края и бяхме възнаградени в предпоследната минута. При такива статични положения понякога топката се оказва в мрежата, а друг път – не

Днес резултатът спокойно можеше да бъде и 0:0, ако не беше това центриране от фаул в края. Имахме и шанс. Този успех ще ни даде допълнително самочувствие. Смятам, че някои от футболистите не играха на обичайното си ниво. Но това се случва във футбола.

Отборът ми може да играе още по-добре и ще го покаже. Египет показа, че е сериозен съперник, пресираше ни добре и не ни оставяше почти никакви пространства. Всички говореха за Салах, но се видя, че и без него египтяните могат да направят страхотен мач. Това за пореден път доказва, че във футбола звездите не са толкова важни, колкото отборната игра. И ние сме имали двубои без Кавани и Суарес, но сме побеждавали. Ето, в този мач те не вкараха“, коментира Табарес.